|
|
|
|
 | [ 2010.06.28 ] Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur pod osobistym Honorowym Patronatem Jacka Protasa –Marszałka Województwa …. zakończony!!! | | W dniach 25-27 czerwca odbył się w zmiennych warunkach pogodowych pierwszy Międzynarodowy Rajd po licznych na Warmii i Mazurach lotniskach i lądowiskach. Ostatni dzień – niedziela 27 czerwca – poświecono zgodnie z wcześniejszym zaplanowanym programem na lotniczą paradę na Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Piękna pogoda, wspaniała widoczność i uroki Mazur pozostaną na długo w pamięci uczestników Rajdu. Odnosiłem wrażenie że niektórzy już umawiali się na kolejne szybkie turystyczne odwiedziny atrakcji licznych obiektów wielkich jezior.
Po lotniczej paradzie armady samolotów,lunch w Tawernie Aviatorów na lotnisku Wilamowo i nadszedł czas na uroczyste zakończenie Rajdu. Podczas zakończenia – z udziałem mediów i zaproszonych gości – dokonano podsumowania przebiegu Rajdu. W czasie wielu poruszonych spraw promujących lotniczą turystykę na szczególne podkreślenie zasługują słowa podziękowania Prezesa AKJ Stanisława Tołwińskiego, Komandora Rajdu Stefana Weker i Nawigatora Dariusza Mocko dla wszystkich pilotów za wyjątkową dyscyplinę oraz bardzo bezpieczne wykonywanie operacji lotniczych (startu, przelotu po trasie jak i szczególnie podczas lądowań na lotniskach Rajdu) w bardzo licznej grupie samolotów.
Posumowując Rajd dokonano wręczenia certyfikatów uczestnictwa, dyplomów za zajęcie miejsc w rywalizacji na celność lądowania. Dla pilotów pierwszych trzech miejsc Pan Stanisław Harajda – Dyrektor Departamentu Turystyki Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego dokonał wręczenia intrygująco wyglądające (co do zawartości) reklamówki AKJ zawierające okazjonalne upominki z Warmii i Mazur oraz lotniska Wilamowo a dla pilotów 3-6 miejsc wręczono pamiątkowe kubeczki.
Natomiast Algimentas Zentelis – Dyrektor Aeroklubu w Kownie (Kaunas Aeroklubas) zabierając głos podziękował wszystkim za wspólne penetrowanie turystycznych walorów Warmii i Mazur. Następnie dokonał w imieniu Kaunas Aeroklubas wręczenia specjalnych dyplomów dla osób zaangażowanych w przygotowanie Rajdu jak również wieloletnią współpracę Kaunas Aeroklubas i Aeroklubu Krainy Jezior.
Ostatnim akcentem zakończenia było kolejne wspólne zdjęcie a po zakończeniu, tankowanie samolotów i odloty na macierzyste lotniska. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęc z zakończenia i nie tylko …
Wielka Parada nad Mazurami
Wilamowo - Ryn - Mrągowo - Mikołajki - Orzysz - Giżycko - Węgorzewo - Sztynort - Kętrzyn - Wilamowo
 | | |
|
|
|
|
Aeroklub Krainy Jezior za imprezy lotnicze został wyróżniony w 2008 roku statuetką "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur". Prestiżowa nagroda przyznawana jest corocznie w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, we współpracy z redakcjami "Gazety Olsztyńskiej", "Dziennika Elbląskiego" oraz Polskiego Radia Olsztyn. Kryteria brane pod uwagę przy jej przyznawaniu to: jakość obsługi, zgodność usługi z oczekiwaniami klienta, innowacyjność, konkurencyjność, opinie odbiorców, usługi dodatkowe oraz promocja regionu poprzez usługę.
|
|
|
Aeroklub Krainy Jezior to Aeroklub Regionalny realizujący zadania statutowe Aeroklubu Polskiego. Od 1999 roku skutecznie pełni funkcje zarządzającego lotniskiem Kętrzyn Wilamowo i organizatora licznych imprez lotniczych - krajowych oraz o szerokim wydźwięku międzynarodowym. Za organizację licznych imprez i popularyzację lotnictwa, AKJ w 2005 roku otrzymał honorową nagrodę "Błękitne Skrzydła" przyznaną przez Krajową Radę Lotnictwa i redakcję Magazynu Lotniczego "Skrzydlata Polska". W 2009 roku Minister Sportu i Turystyki w uznaniu wkładu w inicjatywy wzbogacające ofertę turystyczną Mazur, wyróżnił AKJ Honorową Odznaką "Za Zasługi dla Turystyki". Od listopada 2009 r. siedziba biura AKJ mieści się w Giżycku.
|
|
|
"Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej" to projekt, który Aeroklub Krainy Jezior realizuje wspólnie z zaprzyjaźnionymi aeroklubami z Litwy. Główne wydarzenia projektu, dwa międzynarodowe rajdy - "Po lotniskach Warmii i Mazur" oraz "Po lotniskach Litwy". To nie tylko ciekawa forma wypoczynku dla ich uczestników, ale też promocja dla lokalnych lotnisk i lądowisk w rejonie transgraicznym Polski i Litwy oraz "małego" lotnictwa i przelotów międzyregionalnych, jako nowej atrakcyjnej formy turystyki - lotniczej. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
|
|
|
Fundacja "Military Park" jest inicjatorem i konsekwentnie tworzy na byłym lotnisku super tajnej Kwatery Hitlera Kompleks Edukacyjno-Historyczny, którego celem m.in. jest tworzenie aktywności służącej promocji - popularyzacji obronności, gromadzenie i eksponowanie bojowego sprzętu wojskowego oraz organizowanie ciekawych inicjatyw proobronnych - atrakcyjnych dla sympatyków wojskowości.
|
|




|