Kronika Rajdu

[ 2011.06.16 ] Zapraszamy na Rajd po lotniskach Warmii i Mazur!!!

[ 2011.06.23 ] Pierwsze załogi ... Rajdu ... zameldowały się w Kętrzynie!!!

[ 2011.06.24 ] Drugi dzień Rajdu w obiektywie fotoreportera!!!

[ 2011.06.25 ] Piątkowe zmagania ...Rajdu ... Warmii i Mazur pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa ... z sukcesami!!!

[ 2011.06.26 ] Kolejny dzień ... Rajdu ... zrealizowany na 150% !!!

[ 2011.06.27 ] Radość, smutek i nadzieja ... po zakończeniu Międzynarodowego Rajdu ..., zrealizowanego pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa!!!

[ 2011.06.25 ] Piątkowe zmagania ...Rajdu ... Warmii i Mazur pod Honorowym Patronatem Marszałka Jacka Protasa ... z sukcesami!!!
Pierwsze poranne spojrzenia (za okno) nie nastrajały optymistycznie zgromadzonych na lotnisku Kętrzyn Wilamowo licznych załóg samolotów, co do możliwości zrealizowania zaplanowanego programu Rajdu, na ten dzień. Intensywne opady, niskie podstawy chmur i niewielka widoczność tylko organizatorów nie zrażała w kontynuowaniu porannych przygotowań do rozpoczęcia wyprawy po lotniskach Warmii i Mazur a więc do Kikit, Elbląga, Olsztyna - Dajtki. GryŸlin i Szyman by ponownie wrócić do bazy Rajdu w Kętrzynie. Ponieważ nie tylko "wiara czyni cuda" - po drobnym oczekiwaniu w Tawernie Awiatorów - pogoda doceniając pokorę organizatorów na tyle się poprawiła by można było realizować zaplanowane przeloty. Wobec póżniejszego startu niż planowano - by nadrobić opóżnienie w zaplanowanym harmonogramie - postanowiono zrezygnować z lądowania (w tym dniu) w Kikitach a na pierwsze lotnisko wyznaczono Elbląg. Ladowanie na celność w Elblągu a następnie na lotnisku Olsztyn Dajtki rozgrzały atmosferę sympatycznej rywalizacji. Szczególnie podczas grillu na lotnisku Dajtki. Ponieważ wyniki tych lądowań postanowiono ogłosić dopiero na zakończeniu Rajdu w niedzielę, nikt nie jest pewien jak wypadł w tej rywalizacji. Każdy z pilotów może jeszcze mieć nadzieję na "wyrozumiałośc" ekip sędziowskich a może i na główne rajdowe trofea. Jedynie po lądowaniu w Gryżlinach gdzie już czekały przygotowane puchary, Jakub WoŸniak ogłosił wyniki tylko pierwszych trzech miejsc i wręczył puchary. Dziœ możemy poinformować (bo o wszystkim będziemy pisali gdy zostaną ogłoszone na zakończeniu oficjalne i kompleksowe wyniki) że najlepsze miejsce (1) zajęła załoga litewska. Po konsumpcji zupy szczawiowej z jajkiem i pysznymi ziemnikami pożegnaliśmy GryŸliny by zawitać do Szyman i następnie wrócić na lotnisko Kętrzyn Wilamowo gdzie była zapowiedziana i następnie zrealizowana wspólna kolacja przyjaciół. Co się działo na odwiedzanych lotniskach bardzo skrupulatnie dokumentował fotoreporter Rajdu - Jan Szachowicz a część z nich już można obejrzeć w aktualnościach naszej strony.

 Elbląg


 

Olsztyn - Dajtki


 

Gryźliny


Szymany
Kętrzyn - Wilamowo

Wieczorne spotkanie w Tawernie Awiatorów

Po pištkowych zmaganiach warto podkreślić, że piloci - uczestnicy Rajdu - wykazali się niezbędną dyscypliną organizacyjną i zachowania procedur przelotu oraz lądowań. Byli - są wystarczająco dobrze przygotowani do wykonywania przelotów w utrudnionych warunkach a jednocześnie stanowią świetny zespół do wspólnego uprawiania turystyki lotniczej, promocji lotnictwa ale i miłych akcentów Towarzyskich. Jako inicjator i organizator Rajdu składam wszystkim uczestnikom słowa uznania!

Stanisław Tołwiński

strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt