Rajd w Mediach

Geneza Rajdów ...

Rajdy lotnicze, a szczególnie po Warmii i Mazurach, są częścią szerszego zamysłu organizatorów - rozwoju turystyki lotniczej w Polsce. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to nie tylko przepiękne krajobrazy i piękno naturalne to również miejsce niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym, sprzyjające różnym formom wypoczynku.
Podejmując ambitny zamiar promowania i rozwoju turystyki lotniczej na terenie kraju pragnie się ożywić przedsiębiorców, branżę turystyczną, wybrane samorządy do działań na rzecz rozwoju małej komunikacji lotniczej i wykorzystanie jej do rozwoju sektora turystycznego, do przylotów na Mazury.

Warmia i Mazury posiadające słabą jakość dróg, brak autostrad i dróg szybkiego ruchu, mimo swojej atrakcyjności turystycznej, są niewystarczająco skomunikowane z resztą kraju, a szczególnie z Europą. Potencjalni turyści bardzo często rezygnują z wyprawy na Mazury z powodu zbyt długiego czasu koniecznego do przemieszczenia się w wybrane miejsca w regionie. Turystyka lotnicza ma w pewnym sensie dla osób niezależnych finansowo zwiększyć dostępność wybranych miejsc na Mazurach z wykorzystaniem lokalnych i regionalnych lotnisk/lądowisk.

Przy wykorzystaniu General Aviation oraz w ścisłej współpracy branży turystycznej ze środowiskiem lotniczym, Aeroklub Krainy Jezior - inicjator i organizator Rajdów dąży do stworzenia oferty dla osób ceniących sobie czas, wygodę oraz pragnących przeżyć niepowtarzalną przygodę w jedynym w swoim rodzaju regionie - na Mazurach.

Tegoroczny Rajd (realizowany już po raz trzeci) jest atrakcyjną formą spędzenia długiego weekendu dla pilotów i ich załóg ( członków rodziny lub przyjaciół) zwiedzając nie tylko liczne lotniska/lądowiska znajdujące się w regionie Warmii i Mazur, ale również korzystając z bardziej "przyziemnych" atrakcji uroczego turystycznie regionu.

Zawsze zapewniamy bogaty program pobytowy, a w ramach jego akcentów towarzyskich wspólne grillowanie, wieczory integracyjne w Tawernie Awiatorów , rejsy statkiem po mazurskich jeziorach lub kajakowa wyprawa Krutynią czy Sapiną.


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt