[ 2009.09.24 ] AKJ wyróżniony "Za Zasługi dla Turystyki"!
W dniu 23 września br.w Hotelu Wileńskim (niedawno otwartym) w Olszynie odbyła się Gala Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki. Jak są okazje do świętowania to i czasami bywają niespodziewane "prezenty". Tak się też stało, bo kilka instytucji i znaczna grupa osób została odznaczona przez Ministra Sportu i Turystyki medalem "Za Zasługi dla Turystyki.

Taki zaszczyt spotkał Roberta Smolankę (skarbnika AKJ), który przez wiele lat m.in. dyrektorował Festynom Lotniczym Mazury oraz instytucjonalnie Aeroklub Krainy Jezior za działalność na rzecz organizacji cyklicznych - otwartych dla publiczności imprez lotniczych (non profit), a w szczególności za inicjowanie i konsekwentne promowanie możliwości turystyki lotniczej.
Doceniono nasze Rajdy po Warmii i Mazurach oraz w Warmińsko-Mazurskie Lotnicze Rajdy Przyjaźni na Litwę. Taka wysoka ocena AKJ to wynik wielkiego zaangażowania działaczy-wolontariuszy, bez których nie byłoby możliwości osiągnąć życzliwą akceptację władz wojewódzkich, uznanie Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i społeczeństwa oraz licznych turystów - stałych obserwatorów imprez na lotnisku Wilamowo.
Przy tej okazji jeszcze raz wszystkim społecznikom (licznie zgromadzonym przy AKJ) wspierającym organizację naszych imprez, w imieniu Zarządu AKJ bardzo serdecznie dziękuje! Bez Waszego zaangażowania i wielkich umiejętności nie moglibyśmy osiągnąć tak wiele i w tak dobrym stylu!
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt