[ 2009.07.31 ] Piątkowy wieczór przed Festynem Lotniczym MAZURY

W otoczeniu pięknej mazurskiej zieleni i przy wspaniałej pogodzie na dobre rozpoczyna się Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa. Oficjalny początek zaplanowany jest dopiero na sobotę, ale już dzisiaj kolejne załogi z różnych stron świata lądują na kętrzyńskim lotnisku. Z każdą godziną pojawiają się nowi uczestnicy – do lotników dołączyli już lotniarze i amatorzy szybowców. Na płycie lotniska wzrasta miasteczko spadochronowe.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej kończy rozstawianie swojego namiotu, w którym przez dwa najbliższe dni będzie zdradzać tajniki pracy kontrolera ruchu lotniczego.

Najokazalszym z modeli, które dotychczas pojawiły się na Festynie Lotniczym Mazury 2009, jest PZL-M28 Skytruck, który dumnie odbył pierwszy demonstracyjny lot nad krainą tysiąca jezior. Część z uczestników zajęła już swoje stanowiska pokazowe i z niecierpliwością oczekują na jutrzejszy dzień. W obecnym momencie pośród samolotów najłatwiej spotkać bardzo popularną Cessnę, ale z czasem będą pojawiały się kolejne egzemplarze i modele.

Ogromny zachwyt i poruszenie wywołało przybycie dwóch zabytkowych statków powietrznych Curtis Jenny.

Warkot silników nad lotniskiem powoli cichnie. Na wieczór zaplanowane zostało ognisko integracyjne dla uczestników. O wyjątkową oprawę zadba profesjonalna firma nagłośnieniowa, a bezdeszczowa pogoda z pewnością będzie sprzyjała doskonałej zabawie.

         Rozpoczęcie pokazów w sobotę planowane jest na godzinę jedenastą na płycie lotniska w Kętrzynie. Oprócz atrakcji lotniczych pojawi się również wiele im towarzyszących, jak na przykład pokaz samochodów terenowych, skoki spadochronowe. W imieniu organizatorów i wszystkich uczestników serdecznie państwa zapraszamy na Festyn Lotniczy Mazury 2009.
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt