[ 2011.08.26 ] Zapraszamy na już kolejny Międzynarodowy Rajd po lotniskach Litwy ! Z misją "Mazury Cud Natury" na Litwę!!!

Tradycją stało się, że we wrześniu organizujemy Rajd z sympatyczną ekipą załóg samolotów polskich do przyjaciół litewskich i po ciekawych miejscach-lotniskach Litwy. W tym roku Rajd organizacyjnie został zaplanowany w dniach 9-11 września a Algimentas Zentelis (Dyrektor Kaunas Aeroklubas) będąc w stałym kontakcie ze mną zabezpiecza program który stworzy nowe możliwości poznania atrakcji Litwy. Chcemy z Algimentasem przygotować taki program który będzie poznawczy, z akcentami towarzyskimi, z odrobiną rywalizacji w lądowaniu na celność ale przede wszystkim okazją do miłego spędzenia lotniczego weekendu w doborowym towarzystwie.

Zakładany – wstępnie ramowy program Rajdu


8.09.2011 r. – czwartek
- przylot (do godziny 19 00) załóg na Lotnisko Kętrzyn Wilamowo.W godzinach 20 00-22 00 planujemy omówienie programu i wspólny wieczór towarzyski w Tawernie Awiatorów.
9.09.2011 r. - piątek
- odprawa z pilotami (08 00-08 30), przygotowanie samolotów do wylotu a od 08 45 rozpoczęcie startów z lotniska Wilamowo. Na ten dzień planowane są lądowania na lotniskach: Sasnava k/Marijampola, Druskienniki, Alytus, Pociunai - gdzie będzie nocleg i inne atrakcje pływaniem statkiem po rzece Niemen;
10.09.2011 r. - sobota
- wylot do Moletai (z przelotem nad lotniskiem Utena), Birziai i Istra – gdzie będzie kolejny nocleg a przed snem spotkanie w lotniskowym barze by podzielić się wrażeniami;
11.09.2011 r. - niedziela
- wylot do Panevezys – Rajunai i Kaunas - gdzie po zwiedzeniu miasta zakończy się Rajd i nastąpi około godziny 15 00 czasu litewskiego (14 00 czasu Polskiego) wylot samolotów do Polski (do Kętrzyna lub na lotniska macierzyste).

Oczywiście szczegółowy program każdego dnia jest dopracowywany przez partnerów litewskich i będzie dostosowany do warunków meteorologicznych. Nasi stali uczestnicy Rajdów wiedzą, że atmosfera w ekipie rajdowej jest zawsze radosna a uczestniczące załogi są chętne do aktywnej współpracy.

Więc jeżeli będziecie dysponowali czasem i chęcią odwiedzenia lotnisk Litwy w doborowym towarzystwie lotniczm, zapraszam do wpisania w swój kalendarz terminu Rajdu i stawienia się na wylotowej zbiórce w Tawernie Awiatorów na lotnisku Wilamowo.
Zgłoszenia oraz ew. dodatkowe pytania proszę kierować na adres mailowy: wilamowo@lotniskoketrzyn.pl
. Gdyby ktoś chciał również jakieś sprawy przekonsultować ze mną będę do Waszej (już znajomych przyjaciół i jeszcze nieznajomych) dyspozycji pod adresem: s.tolwinski@mazuryairshow.pl

Zawsze do Waszej dyspozycji !

Stanisław Tołwiński


P.s. Ponieważ w wyniku dużego zainteresowania udziałem w Rajdzie, przyjmujemy zasadę kwalifikowania wg. kolejności zgłoszeń.
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt