[ 2011.10.04 ] Nasz kandydat do Senatu!

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. Tegoroczne wybory będą dla nas, członków Aeroklubu Krainy Jezior, miały wyjątkowy charakter, bowiem o mandat Senatora ubiega się prezes AKJ Stanisław Tołwiński - bezpartyjny kandydat do Senatu. Z pewnością jest to wyróżnienie i zaszczyt dla naszego Aeroklubu, że Prezes Tołwiński zdecydował się pod namową wielu osób z naszego regionu kandydować do Senatu. Na listę wyborczą został zgłoszony przez KWW "Obywatel z Mazur w Ponadpartyjnym Senacie" a komitetem wyborczym kieruje osobiście Wiesław Pietrzak-Senator RP IV i V kadencji.

Do osoby i zaangażowania w sprawy Mazur – naszego kandydata- chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy tylko przypomnieć jego najważniejsze inicjatywy służące rozwojowi i promocji Mazur (Mazury AirShow, Międzynarodowe Rajdy po lotniskach Warmii i Mazur, Dni Pamięci Jana Pawła II i Stefana Kardynała Wyszyńskiego), by z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że jest to osoba, która nie szczędzi swojego czasu i energii, by jak najlepiej i najskuteczniej realizować postawione cele.

Wszyscy na Mazurach pamiętamy edycje jednej z największych imprez w naszym regionie Mazury AirShow. Niewątpliwie było to jedne z największych wydarzeń medialnych, które pokazały nasz region z innej strony – jako region, w którym organizowane są wyjątkowe pokazy wodniacko-lotnicze. Ale Mazury AirShow to nie tylko ekscytujące pokazy i akrobacje lotnicze w Giżycku nad jeziorem Niegocin. To przede wszystkim okazja do pokazania Mazur turystom z całej Polski i z zagranicy. Imprezę mogliśmy zobaczyć w największych telewizjach ogólnopolskich oraz innych mediach o krajowym zasięgu. To przedsięwzięcia zainspirowane i zrealizowane przez Pana Tołwińskiego pokazało nowe możliwości Mazur oraz wiele niewykorzystanych dotąd atutów, którymi należy "podzielić się" z turystami przybywającymi do nas ze wszystkich stron Polski i Europy.

Działalność Stanisława Tołwińskiego to nie tylko widowiskowe wydarzenia medialne. To przede wszystkim całoroczna praca na rzecz młodzieży z regionu. Młodzieżowy Turniej Strzelecki, Manewry Techniczno-Obronne, Międzynarodowy Dzień Dziecka czy szkolenie skoczków spadochronowych dla uczniów szkoły ogólnokształcącej organizowane na lotnisku Kętrzyn Wilamowo to tylko niektóre zrealizowane przedsięwzięcia . Warto podkreślić, że wszystko to było efektem jego konsekwentnego od lat zaangażowania w sprawy młodych ludzi i jego wiary w młode pokolenie.

Jako członkowie aeroklubu jesteśmy pod ogromnym wrażeniem bezinteresownej działalności Prezesa Tołwińskiego. Organizowane przez niego społeczne imprezy zawsze są wolne dla publiczności, co sprawia, że każdy może uczestniczyć w tych wydarzeniach.
Dla tych, którzy dotąd nie mieli okazji osobiście poznać naszego kandydata do Senatu, polecamy stronę internetową www.stanislawtolwinski.pl, na której znaleźć można więcej informacji o jego działalności.

W tym roku oddając swój głos w wyborach do Senatu warto poprzeć Pana Stanisława Tołwińskiego, by jeszcze skuteczniej pracował na rozwój naszego regionu. Takiego poparcia w czasie kampanii wyborczej m.in. udzielili: generał Mirosław Hermaszewski (kosmonauta), Tadeusz Sznuk (prowadzący turniej 1 z 10-ciu), Kazimierz Kaczor (aktor), Mateusz Kusznierewicz (medalista olimpijski w żeglarstwie), Karol Jabłoński (najbardziej znany Polski żeglarz w Świecie) i wielu innych.
Wierzymy, że jako senator będzie miał jeszcze więcej możliwości, by móc przysłużyć się mieszkańcom oraz rozwojowi naszego pięknego regionu mazurskiego.

Jako członkowie Aeroklubu Krainy Jezior, a jednocześnie mieszkańcy regionu gorąco zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w wyborach, które odbędą się już w najbliższą niedzielę i oczywiście oddania głosu na Tołwińskiego Stanisława –poz. 6 na liście do Senatu. Aktywnie uczestnicząc w najbliższych wyborach pokażmy, że nie jest nam obojętny los Mazur!

Adam Dzięcioł
Dyrektor AKJ

 

 

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt