[ 2011.11.01 ] Święto Zmarłych! Wspominamy ... !!!

Nie tylko cmentarze są miejscem wspomnień z okazji Święta Zmarłych. Nasze lotnisko Wilamowo jest tego najlepszym przykładem. Lotniskowa "Plenerowa Galeria Pamięci" szczególnie nastraja do licznych i pełnych szacunku wspomnień o wielkich postaciach - Janie Pawle II i Stefanie Kardynale Wyszyńskim, ofiarach lotniczej służby oraz katastrof pod Smoleńskiem i Mirosławcem, jak i naszych kolegach którzy odeszli na lotniczą wieczną służbę. Wspominając przyjaciół Aeroklubu Krainy Jezior, brakuje nam wspaniałego pilota Marka Szufę, który zginął podczas pokazów w Płocku i nie zadziwi już swoim mistrzostwem obserwatorów kolejnego Mazury AirShow. Nie wezmą też udziału w naszych kolejnych rajdach lotniczych tacy piloci - przyjaciele jak Jacek Olesiński oraz Janusz Ziniewicz, którzy zginęli tragicznie na ziemi hiszpańskiej w trudnych warunkach meteorologicznych podczas lotniczej wędrówki. Smutno nam, że ich już – przedwcześnie nie ma w naszym gronie. Tą chwilą refleksyjnych i okolicznościowych wspomnień o ofiarach lotniczych wypadków chcemy dać wyraz naszej potrzebie utrwalania bliskich nam osób w pamięci swojej ale i bliskich. Co niniejszym czynimy!

Niech symbolicznym dowodem takiej potrzeby zasygnalizowania obecności w naszej pamięci osób które "odeszły", bedą zapalone znicze przy obeliskach "Plenerowej Galerii Pamięci" lotniska Wilamowo oraz ustawione donice chryzantemów.

Cześć ich pamięci !!! Natomiast praktykującym – czynnym pilotom życzę nieustającej pokory oraz zachowania zdrowego rozsądku przy realizacji zadań lotniczych!

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt