[ 2011.09.21 ] Rozpoczęcie współpracy AKJ i Fundacji Military Park na rzecz szkolenia spadochronowego młodzieży z klas o profilu wojskowym!

W wyniku porozumienia Fundacji Military Park, Aeroklubu Krainy Jezior oraz Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego, w dniu dzisiejszym na lotnisko Kętrzyn Wilamowo przybyło 18 uczestników szkolenia spadochronowego. Wszyscy wraz opiekunem mjr Benedyktem Bartnikowskim reprezentują Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu. Uczestnicy szkolenia spadochronowego (to młodzież z klas o profilu wojskowym) są aktywnymi uczestnikami realizacji zadania publicznego Fundacji Military Park wspieranego finansowo przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
W trakcie 21/22/23.09 zespół adeptów szkolenia czas pobytu na lotnisku Wilamowo poświęci na zaprawę terenowo kondycyjną, poznanie Infrastruktury historycznego lotniska, szkolenie – wykłady teoretyczne, suchą zaprawę spadochronową z wykorzystaniem AN-2 SP-KTK i taką ilość ćwiczeń oraz wzajemnych sprawdzianów by mieć pewność opanowania przedmiotu szkolenia.


W dniu jutrzejszym rozpoczną się wykłady prowadzone przez instruktorów Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego, który w ramach posiadanego certyfikatu ULC i zgodnie z zawartym porozumieniem zobowiązał się przeprowadzić zajęcia teoretyczne oraz praktyczne (do wykonania 3 skoków) stosownie do zlecenia Fundacji Military Park.
Wszystkim uczestnikom szkolenia życzymy dużo satysfakcji oraz niezapomnianych wrażeń już w trakcie realizacji zaplanowanych skoków.

 

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt