[ 2012.03.16 ] Mazury AirShow na sesji Rady Miasta Giżycka

Na lotnisku Wilamowo obeschnięte trawiaste drogi startowe gotowe do przyjmowania pierwszych samolotowych w tym roku odwiedzin na Mazurach. Wszystkie zewnętrzne (nie tylko na lotnisku) objawy świadczą, że wyjątkowo szybko zbliża się wiosna ... a w Giżycku już mówi się o najważniejszej imprezie lotniczej sezonu letniego. Wprawdzie jeszcze o "Mazury AirShow 2011" ale już w nawiązaniu do planów kolejnej edycji wyjątkowych "non profit" pokazów lotniczych realizowanych nad i na jeziorze Niegocin. Pokazów z udziałem historycznych samolotów (w tym wodnosamolotów) oraz wspaniałych pilotów - krajowych i zagranicznych.
W dniu 15 marca delegacja AKJ (Prezes Stanisław Tołwiński i Dyrektor Adam Dzięcioł) podczas sesji Rady Miasta dokonała multimedialnej prezentacji efektów "Mazury AirShow 2011" jak również podziękowała za wsparcie materialne środkami z budżetu samorządu miejskiego oraz pomoc wielu instytucji miejskich.
Kilka zdjęć z pobytu delegacji AKJ przed obliczem radnych Miasta Giżycko prezentujemy poniżej.

Na znak wdzięczności AKJ dla samorządu Miasta, wręczono na ręce Pani Burmistrz Giżycka (specjalny oprawiony w skórę) album dokumentujący najważniejsze wydarzenia minionych ale dziś na sesji i w mieście bardzo życzliwie wspominanych, mazurskich pokazów lotniczych.
W odpowiedzi na ten miły gest AKJ, Pani Burmistrz dała wyraz wysokiej oceny naszych pokazów przez samorząd i mieszkańców Giżycka oraz zapewniła wsparcie finansowe kolejnych pokazów lotniczych w Giżycku.
A więc zachęceni przez władze Miasta Giżycko, odpowiednio przez Panią Burmistrz nie tylko moralnie wsparci, ochoczo zabieramy się do organizacji planowanych na 4 i 5 sierpnia br. "Mazury AirShow 2012". Naszych przyjaciół i sympatyków już dziś zachęcamy do zaplanowania obecności w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich podczas kolejnej edycji naszej imprezy. Zapraszamy wszystkich którym relaks na Mazurach jest intrygujący a pokazy lotnicze dają sporo satysfakcji!!!

Zarząd AKJ








strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt