[ 2012.05.12 ] Rajd po lotniskach Warmii i Mazur & EURO 2012 !!!

Już czas by zaplanować przylot do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz zgłosić się na kolejny rajd po lotniskach i lądowiskach regionu. W tym roku planujemy połączenie przygody odwiedzania lotnisk regionu z programem zbiorowego (załogami rajdu) kibicowania transmisjom rozgrywek EURO 2012. Oczywiście w znakomitej atmosferze i obowiązkowo z gadżetami klasycznego kibica (nie kibola)! Otwarcie Mistrzostw obejrzymy 8 czerwca w Kikitach. Po zakończeniu "Kikity Cup" - konkurencji lądowania na celność i ogłoszeniu wyników oraz rozdaniu pucharów zwycięzcom, zasiądziemy gromadnie przed plazmowym telewizorem. Zainteresowanym oczywiście okolicznościowe gadżety zabezpieczymy!

Dla chętnych – mających zamiar uczestniczyć w naszym rajdzie, odpowiednie planowanie będzie miało bardzo istotne znaczenie. Jak już z doniesień medialnych wiemy, będą znaczące dla realizacji wylotów ograniczenia lotów w rejonach (o promieniu 50 km) miast rozgrywek meczy EURO 2012. Dobre przemyślenia i wybór strategii wykorzystania wiedzy o ograniczeniach może być warunkiem bezkolizyjnego dołączenia do ekipy rajdowej. Może warto rozważyć poniższą sugestię!

Formalnie realizacja rajdu jest zaplanowana w dniach 8-10 czerwca. W dniu 7.06.2012 r. jest święto "Bożego Ciała" i dniem wolnym od pracy. Planowane ograniczenia operacji lotniczych (z racji EURO 2012) powinny zachęcić potencjalne załogi zainteresowane rajdem do takiego zaplanowania przylotu do Kętrzyna by nawet już przed wieczorem w dniu 6 czerwca lądować w Kętrzynie. Jeżeli tak uczynicie i odpowiednio wcześniej zostaniecie zapowiedziani, organizatorzy rajdu przygotują pełen turystyczno-towarzyskich wrażeń dzień 7 czerwca (czwartek – Boże Ciało) np. spływem kajakowym na fantastycznej i unikalnej krajobrazowo rzece KRUTUNI.

Szczegółowe informacje o rajdzie i dalsze bieżące komunikaty będziemy zamieszczali w odrębnej zakładce. Dla usprawnienia przygotowań logistyki zakwaterowań załóg rajdu, zachęcamy do możliwie jak najszybszego zgłaszania udziału samolotów i załóg w rajdzie.

Do zobaczenia na Mazurach ! Do zobaczenia na lotnisku Wilamowo!

Zarząd AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt