[ 2012.06.02 ] Rajd lotniczy & EURO 2012 !!!

Już za kilka dni planujemy połączenie przygody odwiedzania lotnisk regionu z programem zbiorowego (załogami rajdu) kibicowania rozgrywanym w dniach 8 i 9 czerwca meczach EURO 2012. Oczywiście zapraszamy, bo wszystko odbędzie się w znakomitej atmosferze i obowiązkowo z gadżetami klasycznego kibica ! Otwarcie Mistrzostw obejrzymy 8 czerwca na lądowisku w Kikitach. Po odwiedzeniu Elbląga, Olsztyna Dajtki i Gryżlin oraz po zakończeniu "Kikity Cup" - konkurencji lądowania na celność i ogłoszeniu wyników oraz rozdaniu pucharów zwycięzcom, zasiądziemy gromadnie przed plazmowym telewizorem by obejrzeć mecz Polska - Grecja.

Dla chętnych – mających zamiar uczestniczyć w naszym rajdzie, ku rozwadze sugerujemy! Jak już z doniesień medialnych wiemy, będą znaczące dla realizacji wylotów ograniczenia lotów w rejonach (o promieniu 50 km) miast rozgrywek meczy EURO 2012. Dobre przemyślenia i wybór strategii wykorzystania wiedzy o ograniczeniach może być warunkiem bezkolizyjnego dołączenia do ekipy rajdowej .Może warto rozważyć jeszcze raz naszą poniższą sugestię!

Formalnie realizacja rajdu jest zaplanowana w dniach 8-10 czerwca. W dniu 7.06.2012 r. jest święto "Bożego Ciała" i dniem wolnym od pracy. Planowane ograniczenia operacji lotniczych (z racji EURO 2012) powinny zachęcić potencjalne załogi zainteresowane rajdem do takiego zaplanowania przylotu do Kętrzyna by nawet już przed wieczorem w dniu 6 czerwca lądować w Kętrzynie. Jeżeli tak uczynicie i odpowiednio wcześniej zostaniecie zapowiedziani , organizatorzy rajdu przygotują pełen turystyczno-towarzyskich wrażeń dzień 7 czerwca (czwartek – Boże Ciało) np. spływem kajakowym na fantastycznej i unikalnej krajobrazowo rzece KRUTUNI.

Dochodzą nas informacje o planach udziału w Rajdzie wielu załóg ale dotychczas nie zostały zgłoszone. Prosimy dajcie nam szansę dobrego się przygotowania do zapewnienia odpowiedniej logistyki np. zapewnienia zakwaterowań! Proszę – nie zwlekajcie z daniem informacji , jeżeli zamierzacie uczestniczyć w czwartym już … Rajdzie po Lotniskach Warmii i Mazur.

Do zobaczenia na Mazurach ! Do zobaczenia na lotnisku Wilamowo!

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt