[ 2012.09.16 ] Reminiscencje … po Mazury AirShow 2012!!!

Podczas zakończenia Mazury AirShow 2012 przedstawiciele firmy Fortis wręczyli na moje ręce wyjątkowy zegarek jako dowód uznania dla organizatorów za zrealizowanie pokazów lotniczych nad i na jeziorze Niegocin. Wobec wszystkich obecnych na uroczystym zakończeniu, zapowiedziałem przekazanie tego zegarka na aukcję publiczną podczas charytatywnego koncertu zaplanowanego przez Gołdapską Grupę Wsparcia pod hasłem "Pomagamy Ani". Tak też się stało a opis naszego (Aeroklubu Krainy Jezior) wsparcia tej akcji przedstawia tekst przesłany … z Gołdapi.

Efekty aukcji w Gołdapi nas zaskoczyły wyjątkowo pozytywnie. Gratulujemy gołdapskim inicjatorom i organizatorom charytatywnego koncertu a Ani życzymy jak najwięcej zdrówka!!! Dziękuję firmie Fortis za praktyczną formę uznania dla organizatorów a nowej właścicielce zegarka życzę oby jak najdłużej służył dając wiele satysfakcji i radości.

Stanisław Tołwiński

P.S. Zapraszam do przeczytania poniżej "doniesienia" Gołdapskiej Grupy Wsparcia

Pomogliśmy Ani


10 sierpnia na scenie gołdapskiego Domu Kultury miał miejsce III Koncert Charytatywny zorganizowany przez członków Gołdapskiej Grupy Wsparcia. Tym razem mieszkańcy naszego miasta i inni ludzie wielkiego serca zbierali pieniądze na pomoc gołdapiance Ani Kamińskiej, która zmaga się z chorobą SM. Gwiazdą wieczoru był Marek Gałązka, znakomity pieśniarz i autor piosenek, który również wystąpił charytatywnie. Jego piosenki a zwłaszcza nowe aranżacje spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.
Aukcja zebranych na licytację przedmiotów przyniosła 18 tys. zł..
Już na początku Koncertu organizatorzy zostali zaskoczeni bardzo miłym wystąpieniem Prezesa Aeroklubu Krainy Jezior pana Stanisława Tołwińskiego, któremu towarzyszył (obaj w przepięknych lotniczych uniformach) Dyrektor Aeroklubu Adam Dzięcioł. Pomimo że już wcześniej pan Stanisław Tołwiński ufundował na licytację przelot dla trzech osób nad Mazurami obaj panowie na scenę weszli obładowani kolejnymi darami. Były wśród nich książki pierwszego polskiego kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego z jego autografem, bilety na Safari, koszulki z niedawnej i organizowanej na lotnisku w Wilamowie imprezy lotniczej AirShow2012 i... zegarek szwajcarskiej marki Fortis z limitowanej (200 egz.) serii upamiętniającej rekordowy przelot polskiego pilota Stanisława Skarżyńskiego nad Atlantykiem samolotem RWD 5b. Ten unikatowy zegarek podczas licytacji został sprzedany za 3000 PLN.
Koncert, któremu towarzyszyło wiele wzruszeń zakończył się wręczeniem Grupie pięknego Serca i podziałem wśród publiczności ogromnego tortu – daru przyjaciół Ani. Wszyscy obecni byli pod wielkim wrażeniem empatii okazanej Ani przez Darczyńców, a tymi byli nie tylko gwiazda wieczoru i ci, którzy ofiarowali przedmioty na licytację, byli nimi przede wszystkim wszyscy widzowie przybyli na Koncert.
Już kilka dni później na lotnisku w Wilamowie stawiła się grupa osób, które wylicytowały przelot nad Mazurami. Tu kolejna niespodzianka – pan Prezes zaprosił na lot także przedstawiciela Gołdapskiej Grupy Wsparcia i redaktora portalu internetowego, który upamiętnił pięknymi zdjęciami przelot nad Wielkimi Jeziorami Mazurskimi.
Z całego serca w imieniu benificjentki i własnym dziękujemy panu Stanisławowi Tołwińskiemu za ogromne okazane Ani serce i życzymy wielu spełnień hobbystycznych oraz sukcesów w działalności społecznej.

Gołdapska Grupa Wsparcia

(Materiał zamieszczony za zgodą właścicieli portalu)

Mazury widziane z samolotu

Na lotnisku Kętrzyn Wilamowo

W Majątku Wajsznory
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt