[ 2012.10.02 ] Pożegnanie..."Latającego Jachtu Odkrywców"! S-38 sprzedany!!!

W wyniku udziału Toma Schrade na swoim S-38 Sikorsky w pokazach lotniczych Mazury AirShow 2011 jak i 2012 , zaprzyjażniliśmy się z Tomem oraz Saly (jego partnerką w podróży). Bardzo ich polubiliśmy i jak wynika z wielu korespondencji, z wzajemnością. To wspaniałe osobowości i wyjątkowi przyjaciele Krainy Wielkich Jezior Mazurskich oraz Aeroklubu Krainy Jezior. Ich fantastyczny statek popularnie zwany "Latającym Jachtem Odkrywców" był dwukrotnie wielkim wydarzeniem - gwiazdą "Mazury AirShow". Ponieważ doszły nas słuchy o sprzedaniu przez Toma S-38, więc zapytałem naszych amerykańskich przyjaciół (korespondencyjnie) w jakim zakresie jest to prawda. A o to fragment maila otrzymanego do Toma:

"...Pogłoski były prawdziwe. Sprzedałem Sikorsky dla Kermit Weeks, właściciela „Fantasy of Flight" muzeum/park rozrywki we Florydzie w Orlando. Stwierdziliśmy, że to najlepsze co możemy zrobić w obecnej sytuacji.Mieliśmy już i tak przywilej latania po Europie i Północnej Ameryce. Chcieliśmy także polecieć do Afryki ale z powodów geopolitycznych okazało się to niemożliwe. Wyrażamy szczerą chęć na ponowne odwiedziny Kętrzyna i wspaniałej Krainy Wielkich Jezior - Mazur. Bardzo nam się tu podobało i mamy nadzieję, że jeszcze nadaży się okazja przybycia. Być może przylecimy innym samolotem albo po prostu przyjedziemy samochodem ( przybywając do Europy samolotem komunikacyjnym).

Muszę szczerze przyznać, że Mazury AirShow jest jedną z pereł pokazów na naszej europejskiej trasie. Bardzo miło było nam poznać wszystkich ludzi, których tam napotkaliśmy i było tak wspaniale jak tylko mogło być! Naprawdę było świetnie - informujemy także i polecamy imprezę naszym przyjaciołom oraz namawiamy ich do przylotu w tutejsze rejony.

Obecnie znajduję się w samolocie lecącym z Las Vegas do Minneapolis w stanie Minnesota. Sally jest w odwiedzinach u swojej córki w Georgia. Brakuje nam Polski, ponieważ bawiliśmy się tu przednio. Organizujecie wspaniałe AirShow i to była naprawdę świetna sprawa móc być tego częścią.

Chcielibyśmy także podziękować Tobie Stanisławie oraz Twojej rodzinie za bycie wspaniałymi gospodarzami i cudowne ugoszczenie nas w Waszym domu oraz zaproszenie na AirShow. Natomiast jeśli, kiedykolwiek będziecie w USA, proszę dajcie mi znać byście mogli być także naszymi gośćmi.

Jeżeli chodzi o cytowanie moich wypowiedzi - nie krępuj się. Możesz powiedzieć wszystkim, że uważamy Twoje AirShow za NAJLEPSZE.

Dziękujemy jeszcze raz. Tom, Sally i Remington
"

P.S. No coż możemy dodać od nas? Smutno nam ,ze już nie zobaczymy na jubileuszowych pokazach lotniczych "Mazury AirShow 2013" wspaniałej sylwetki S-38 Sikorsky jak również Toma pilotującego ten historyczny statek powietrzny! Jednak rozumiemy Toma i życzymy mu powodzenia w realizacji dalszych planów turystyki lotniczej po światowych zakątkach . Oczywiście ,zawsze Tomie ze swoja załogą będziesz mile widziamy na Mazurach, lotnisku Kętrzyn Wilamowo i serdecznie podejmowany w Majątku Wajsznory jako honorowy gość.

Stanisław Tołwiński

Na symboliczne pożegnanie  "Latającego Jachtu Odkrywców" i zaprzyjaźnionej załogi ... jeszcze kilka obrazów z naszych obiektywów ...
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt