[ 2013.04.06 ] Informacyjne spotkanie kandydatów na pilotów ULM

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią (mimo dużej warstwy śniegu na lotnisku i kłopotów z dojazdem) w piątkowe (05.04.2013 r.) popołudnie na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, w scenerii wieży kontroli lotów odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dla kandydatów na pilotów ultralekkich. Informacji ważnych dla kandydatów udzielał pil. instr. Jerzy Kwieciński - kierownik wyszkolenia Ośrodka Szkolenia Lotniczego "Invest Mazury". Ze względu na wyjątkowe warunki meteorologiczne pierwsze zajęcia kursu teoretycznego postanowiono odłożyć o dwa tygodnie, w nadziei, że będzie/nadejdzie autentyczna aura wiosenna i będzie mógł dolecieć z Bielska Białej zakupiony do OSL "Invest Mazury" samolot 3Xtrim o znakach SP-SKTS.
Więc mając przekonanie o możliwości zmiany warunków meteorologicznych, już dzisiaj zapowiadamy rozpoczęcie kursu teoretycznego w dniu 20 kwietnia (sobota) o godzinie 10-tej na wieży kontroli lotów lotniska Wilamowo. Zainteresowani uczestniczeniem w szkoleniu teoretycznym, mogą zgłaszać swój udział w kursie na mail: wilamowo@lotniskoketrzyn.pl lub telefonicznie na nr 89-752 45 21 lub +48 503 172 835. Zapraszamy przynajmniej na szkolenie teoretyczne po ukończeniu, którego zaświadczenie umożliwia przystąpienie do części praktycznej (w dowolnym ośrodku szkolenia), które również będzie ważne przez dwa lata.

Po ponad godzinnym spotkaniu informacyjnym, w lotniskowej Tawernie Awiatorów przy obficie zastawionym stole (staraniem Ani, Magdy i Iwony) odbyło się bardzo udane, pełne życzliwych toastów i troski o właściwy rozwój lotnictwa ultralekkiego poświąteczne spotkanie koleżeńskie, trwające do ... późnych godzin nocnych ale zakończone w świetnych nastrojach jeszcze tego samego dnia.

Teraz przed nami ważne wydarzenie patriotyczne, obywatelskie i edukacyjno-wychowawcze. Otóż w dniu 10 kwietnia w godzinach rannych (08 30) przy okolicznościowym obelisku odbędzie się Apel Pamięci w trzecią rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem. W poprzedniej naszej aktualności przedstawiliśmy nasze i Starosty kętrzyńskiego zamierzenia uczczenia pamięci o ofiar tej katastrofy. Ponieważ mamy pełną świadomość iż wiele osób miałoby problem (z wielu uzasadnionych powodów) z dotarciem na lotniskowe uroczystości, prosilibyśmy o chwilę zadumy i zrozumiałych okolicznościowych refleksji o godzinie 08 41 (ustalony czas katastrofy) w ten najbliższy środowy ranek.

Zarząd AKJ i Fundacja "Military Park"
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt