[ 2010.07.24 ] Niespodziewana wizyta The Flying Bulls w Kętrzynie!!!
W drodze na pokazy lotnicze w Estonii, niespodziewanie dla zarządzających lotniskiem, późnym popołudniem 23 lipca wylądowały w Kętrzynie cztery ZLINY w malowaniu charakterystycznym dla Red Bulla.To wspaniały zespół The Flying Bulls z Czech a którego liderem/ką/ jest Radka Machova. Powodem tej wizyty - tankowanie "napojenie" samolotów przed dalszą trasą do Estonii. Ulewny deszcz przeczekany pod skrzydłami samolotów a następnie poważna zmiana warunków meteorologicznych (silne burze) wpłynęły na zmianę planów zespołu. Zamiast planowanego kontynuowania lotu, hangarowanie samolotów, zakwaterowanie w Majątku Wajsznory, obfita kolacja i nareszcie łyk chłodnego piwa - w oczekiwaniu na gospodarzy jadących (niestety samochodem) z Warszawy.
Wczesnym rankiem 24 lipca (sobota) o 6.00 śniadanie, przebazowanie z Majątku Wajsznory na lotnisko, złożenie planu lotu przez liderkę a po przygotowaniu samolotów pilny wylot do Estonii by zdążyć na zaplanowany wywiad telewizyjny i konferencję prasową poprzedzającą pokazy lotnicze.
Wrócą do nas w niedzielę (25.07) ok. godziny 12.30 by ponownie skorzystać z możliwości zatankowania swoich akrobacyjnych maszyn, na przelot do Kołobrzegu gdzie mają zaplanowany przez Red Bulla kolejny pokaz swoich wyjątkowych umiejętności.
Do zobaczenia ponownie a może zakończymy rozmowę o planowanym występie na Mazury AirShow 2010.

A tak ich (The Flying Bulls) widzieliśmy obiektywem Jan Szachowicza (niestrudzonego fotoreportera AKJ) podczas pokazów lotniczych z okazji jubileuszu PZL "Mielec" 16-17.09.2008 na które byliśmy również zaproszeni. O to kilka złapanych kadrów!

 

Piękny występ! Niezapomniane wrażenia! Wróciliśmy do Kętrzyna pod trwałym urokiem możliwości i kunsztu zespołu!

Wrócili ponownie (jak zapowiedzieli - jednak trochę spóźnieni) do Kętrzyna 26 lipca (w niedzielę) by zatankować samoloty przed "lotniczym skokiem" na macierzyste Lotnisko, do Czech. A o to kilka zdjęć z "lotniczej jadłodajni podczas lunchu rączych ZLINÓW" oraz portretowe (rodzinne) zespołu!
   

Teraz czekamy na lotniczy popis The Flying Bulls podczas Mazury AirShow 2010!!!


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt