[ 2013.06.29 ] Wodnosamolot ... na lotnisku Babice! Czyżby DHC-2 BEAVER już w drodze na
"Mazury AirSho2013"?

Kołując Moranem po lotnisku Warszawa-Babice z zamiarem wylotu do Kętrzyna, zauważyłem niecodzienny widok rejonu Wieży. Wprawdzie nie doszło do przecierania oczu ale było to istotne zaskoczenie jak i niewątpliwe zdumienie. Nie oczekiwałem takiego widoku, wyjątkowego wodnosamolotu (zapowiedzianego na Mazury AirShow 2013) nie na wodzie a na "betonie" płyty postojowej lotniska Babice.
Krótka korespondencja z Wieżą dla uzgodnienia przerwy w kołowaniu do progu pasa startowego, zaparkowanie samolotu i po chwili ściskałem prawice sympatycznego entuzjasty lotnictwa i Mazur - Roberta Biernata. Właściciela lotniska w Żernikach, OSL, flotylli samolotów(w tym 3 na pływakach) i oczywiście stojącego przy Wieży lotniska Babice, wyniośle (bo i wysoko) DHC-2 Beaver o znakach rejestracyjnych SP-MKI. By to stwierdzenie wzmocnić dokumentacją poniżej prezentuje kilka zdjęć z tego nieoczekiwanego spotkania.

Wykorzystałem spotkanie by z Robertem (na zdjęciu - stojący przy swym Beaverze) omówić udział jego floty wodnosamolotów w "Mazury AirShow 2013". Oczywiście będzie przynajmniej dwoma wodnosamolotami w tym i Beaverem. Niespotykaną dotychczas atrakcją uzgodnioną z właścicielem i pilotem Beavera będzie możliwość wykonywania widokowych lotów pasażerskich z jeziora Niegocin w rejonie Giżycka ale i na inne jeziora np. do Ełku, Mrągowa czy Mikołajek a może i Węgorzewa. W jeden lot Beaver będzie mógł zabrać 4 osoby (rodzinkę albo grupę przyjaciół) a indywidualni będą kompletowani. Zapewniam, że to wielka frajda i niezwykła okazja! Proszę zerknąć poniżej jak ten samolot wygląda na wodzie!

Ze względu na potrzebę zaplanowania zadań operacyjnych tego samolotu, Biuro AKJ już rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń osób zainteresowanych lotem tym wodnosamolotem. Zainteresowani takim lotem mogą pisać na mail: akj@lotniskoketrzyn.pl i DW: wilamowo@lotniskoketrzyn.pl.
Warto z tej jedynej okazji skorzystać! Zachęcam!

Stanisław Tołwiński

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt