[ 2013.09.27 ] Ku czci wielkich Polaków, 2013 !

W poranek i przedpołudnie 5 października br. na lotnisku Wilamowo będzie można  zauważyć nietypowe poruszenie wywołane szczególnymi okolicznościami. Przygotowaniami do wyjątkowych uroczystości. Nie mylić ze zwykłymi kalendarzowymi imprezami AKJ. To finał przygotowań uroczystości organizowanych z okazji "Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. To już po raz trzynasty ta patriotyczno - religijna uroczystość na lotnisku Wilamowo zostanie poświęcona pamięci Prymasa Tysiąclecia a od pewnego czasu również  Ojcu Świętemu - Janowi Pawłowi II.


Uroczystość będzie symbolicznym nawiązaniem do okoliczności odlotu z naszego lotniska Prymasa Wyszyńskiego (jako więźnia stanu), samolotem w ramach przymusowej podróży z jednego miejsca internowania (w Stoczku Klasztornym) do kolejnego w rejonie Prudnika Śląskiego. A było to 6 października 1954 roku, kiedy samolot Prymasa ze strażnikami wystartował z lotniska po Kętrzynem.


Nawiązując do tego wydarzenia, od 13 lat zawsze w sobotę najbliższą daty 6 października, będziemy  czcili na lotnisku pamięć Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II uroczystość przybrała nazwę "Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II" oraz do obchodów Dni Pamięci ... włączył się Stoczek Klasztorny, wzruszającymi uroczystościami w przeddzień.


W tym roku jak zwykle obchody "Dnia Pamięci..." odbędą się w uroczystej i bardzo podniosłej atmosferze, na których zapewne nie zabraknie nikogo komu wartości głoszone i postawa obywatelska Prymasa Wyszyńskiego oraz nauki Ojca Świętego są bliskie.


W dniu 4 października 2013 roku (piątek) zapraszamy wszystkich do Sanktuarium w Stoczku Klasztornym, a w dniu 5 października 2013 r. (sobota) na lotnisko Wilamowo, na uroczysty apel o 12.00 i Liturgię Słowa celebrowaną przez arcybiskupa seniora dr Edmunda Piszcza  w scenerii hangaru lotniczego.


A więc dajmy przykład młodym pokoleniom kultywowania ideałów i osoby zasłużonych Polaków - Prymasa Tysiąclecia oraz wybitnego Ojca Świętego - Jana Pawła II. Zapraszamy, zapraszamy wszystkich którym wyjątkowe wartości mają znaczenie,  na uroczystości, na lotnisko Kętrzyn Wilamowo, na  godzinę punkt 12-stą.

Stanisław Tołwiński

Dzień Pamięci ... 2012 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo

 strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt