[ 2013.11.09 ] Mazury AirShow wyróżnione ... statuetką konkursu "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur"!

W czwartkowy wieczór (7 listopada) wróciliśmy (delegacja AKJ - Iwona Doroszko-Bigda, Adam Dzięcioł i Stanisław Tołwiński) z Olsztyna, z Gali IX EDYCJI KONKURSU "NAJLEPSZY PRODUKT I USŁUGA WARMII I MAZUR" w bardzo dobrym nastroju. Usatysfakcjonowani głosowaniem licznych internautów oraz werdyktem JURY , przyznającym główne trofeum (Statuetkę) konkursu w kategorii WYDARZENIE dla/za Mazury AirShow - największe cywilne pokazy lotnicze i jedyne w Europie bo realizowane na wodzie (z udziałem wodnosamolotów) i nad wodą jeziora Niegocin.

Ta ważna nagroda, to znakomita forma docenienia ale i podziękowania przez najważniejsze gremium w województwie, dla wielu wolontariuszy będących przez 15 lat twórcami mazurskich pokazów lotniczych. To również mobilizujący bodziec do dalszych wysiłków członków i wolontariuszy Aeroklubu Krainy Jezior na rzecz licznych inicjatyw - imprez lotniczych (w tym głównie Mazury AirShow), służących od lat konsekwentnie realizowanej akcji promowania regionu p.n. "Lotnicze Mazury". Otoczenie i okoliczności najważniejsze dla Aeroklubu Krainy Jezior podczas Gali ilustrują poniższe zdjęcia.

Wręczenia statuetki (jako głównego wyróżnienia i specjalnej plakiety) dokumentującej docenienie przez JURY konkursu WYDARZENIE znanego powszechnie (w kraju i za granicą) pod nazwą "Mazury AirShow", w imieniu Zarządu Województwa dokonał Wicemarszałek Jarosław Słoma wspólnie z Panią Anną Wasilewską (członkiem Zarządu) w asyście Prezesa Polskiego Radia Olsztyn, Dyrektora TVP Olsztyn i przedstawiciela Edytora (wydawcy Gazety Olsztyńskiej) - współorganizatorów konkursu "NAJLEPSZY PRODUKT I USŁUGA WARMII I MAZUR".

Za pewien dodatkowy splendor - wyróżnienie dla Aeroklubu Krainy Jezior możemy również odczytać zaproszenie Prezesa AKJ do zabrania głosu podczas kulminacyjnej części Gali. W swym wystąpieniu Prezes Stanisław Tołwiński podziękował za zauważenie i tak zaszczytne docenienie wysiłków Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior oraz wielu bardzo, bardzo zaangażowanych wolontariuszy - twórców przez 15 lat mazurskich pokazów lotniczych. Wobec zgromadzonych uczestników Gali, w tym władz wojewódzkich i licznie reprezentowanych mediów podkreślił znaczenie "Mazury AirShow" dla promocji regionu jako jego MARKI - Produktu Regionalnego , znakomicie rozpoznawanego i identyfikowanego w kraju oraz za granicą. Przekazał również słowa podziękowania partnerom WYDARZENIA a głównie dla Samorządu Województwa (szczególnie Marszałkowi Jackowi Protasowi), Samorządu Miasta Giżycko oraz Gminy Giżycko za wsparcie materialne. W wystąpieniu docenił również rolę wielu mediów w tym reprezentowanych na Gali , Radio Olsztyn, TVP i Gazetę Olszyńską jako patronów medialnych w upowszechnieniu propozycji Mazury AirShow najbardziej rozpoznawalnego w Europie turystycznego produktu regionalnego z Mazur.

 

 

Bardzo sugestywne wystąpienie Prezesa Tołwińskiego , podkreślające fenomen tworzenia Mazury AirShow, atrakcyjnej publicznie imprezy, nie biletowanej , o olbrzymim potencjale turystyczno- medialnym i to wyłącznie przez wolontariat, zostało przyjęte bardzo życzliwie, z wyrażnie zauważalnym uznaniem uczestników Gali. Starostwo w Giżycku wykorzystując wyjątkową atmosferę Gali, uczyniło to wręczając Prezesowi AKJ album oraz pisemne gratulacje dla Aeroklubu Krainy Jezior, które poniżej publikujemy.

Przy tej okazji gdy jesteśmy docenieni za realizacje projektu Mazury AirShow, nie tylko wypada ale i w pełni należą się słowa uznania , podziękowania m.in. dla partnerów logistyki (np. wsparcie hoteli i ...), za okazały udział Sił Powietrznych oraz wielu pilotom (przyjaciołom Krainy Wielkich Jezior Mazurskich) biorącym bezinteresowny udział w mazurskich pokazach.

Reasumując, jeszcze raz dziękujemy wszystkim, których wysiłek miał znaczenie dla skutecznego przygotowania a następnie zrealizowania z widocznymi sukcesami 15-stej edycji mazurskich pokazów lotniczych - Mazury AirShow 2013.

Doceniając potencjał niekończących się możliwości wielu przyjaciół AKJ i naszych inicjatyw lotniczych już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy na rzecz jak najlepszego przygotowania kolejnej edycji pokazów - "Mazury AirShow 2014".

Zarząd AKJ

Inne gratulacje i okolicznościowe słowa uznania

Szanowny Pan
Stanisław Tołwiński

Prezes Aeroklubu Krainy Jezior

Wielką przyjemność sprawiła mi informacja, że Marszałek Województwa Mazurskiego
uznał MAZURY AIRSHOW 2013 za znakomite wydarzenie i uhonorował statuetką
Konkursu " Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur”  Pana i Pana Zespół.
Jest to dowód jak wysoko ceniona jest Pana działalność na rzecz Mazurskich Jezior.
Proszę pozwolić, że będę w gronie gratulujących Panu tego sukcesu w imieniu
członków Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa

Jerzy Madler  prezes WKSL.
Pozdrawiam.
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt