[ 2013.11.17 ] Bodek Mrozek ...nie żyje!!!

Dzisiaj (w niedzielne południe) ok 14-ej wykonując lot doświadczalny na szybowcu Bekas-N zginął znany na wielu lotniskach pilot doświadczalny, Bodek Mrozek - nasz przyjaciel i dusza towarzyskich akcentów podczas Rajdów lotniczych.


Bodek zawsze uśmiechnięty, pełen energii, koleżeński i gotów być pomocny w przekazaniu swojego doświadczenia kolegom. Ze względu na wyjątkowe zalety, był oczekiwanym i niezwykle mile widzianym pilotem na każdym Rajdzie. Zorganizowana przez Bodka towarzysko - koleżeńska grupa pilotów zawsze wyróżniała się pozytywnie uformowanym szykiem grupowego przelotu samolotów i wysokim poziomem pilotażu - godnym naśladowania.

Nie zapomnę wspólnych Rajdów po lotniskach Warmii i Mazur czy do naszych przyjaciół na Litwie. Podczas których Bodek był źródłem inspiracji do jak najlepszego wykorzystania wiedzy i umiejętności lotniczych w organizowanych Rajdowych przelotach oraz procedurach lądowań nawet kilkudziesięciu samolotów.

Miałem niewątpliwą przyjemność spędzić z Bodkiem i jego grupą pilotów wiele wieczorów w Majątku Wajsznory. To były wyjątkowe chwile! A teraz już nie przyleci do Kętrzyna, nie poleci z nami w kolejnych Rajdach, nie poprowadzi szyku swojej grupy.

Drogi Bodku! Zacny Przyjacielu! Odszedłeś od nas tak niespodziewanie i to w tak młodym wieku! Trudno się z tym pogodzić ale los jest nieubłagany!

Znając Bodka jestem przekonany, że teraz w zaświatach będzie krzewił procedury lotnicze i uczył aniołów szyku w zespołowych przelotach!
Bodku! Nie zapomnimy Ciebie i będzie nam brakowało Twojej osoby! Mając już za sobą ziemskie problemy, proszę Ciebie abyś czuwał z zaświatów nad swoimi ziemskimi przyjaciółmi - pilotami.
Bodku, spoczywaj w pokoju!

W wielkim żalu i z wyrazami zasłużonej pamięci.

Stanisław Tołwiński

 

(20.11.2013 r.)Komunikat dla przyjaciół Bodka!
 
Uroczystości pogrzebowe w dniu 21.11.2013 (czwartek) rozpoczynają się o godzinie 12-stej różańcem i pożegnaniem w Kaplicy Eden przy szpitalu powiatowym, ul. Żeromskiego w Mielcu.
Msza pogrzebowa poświęcona Śp. Bodka odbędzie się w o godzinie 13-stej w kościele pw. Najświętszej Mari Panny, ul. Szopena w Mielcu. Natomiast złożenie naszego kolegi pilota na wieczny odpoczynek odbędzie się na cmentarzu komunalnym przy ul. Królowej Jadwigi.
 
Powyższa informacja otrzymana SMS-em od Ryszarda Zielińskiego, którą upowszechniamy do wiadomości wszystkich przyjaciół Bodka.
 
Stanisław Tołwiński

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt