[ 2014.03.02 ] I po ... Balu ... !!!

Dziś nad ranem zakończył się już XIX Bal Lotników i Polskiej Obronności. To doroczne i ważne dla środowiska lotniczego wydarzenie odbyło się w obszernych salach bankietowych Hotelu Gromada "Warszawa Lotnisko". Obserwując z przestrzeni recepcyjnej Hotelu Gromada wchodzące na sale bankietowe Panie w eleganckich sukniach wieczorowych i trochę nieśmiało (mimo pewnego zauważenia wyprężenia) towarzyszący Paniom Panowie w smokingach, można było mieć pewność wyjątkowości i dostojności wydarzenia tego lotniczego wieczoru. A jak właściwie było? Oczywiście zgodnie z zapowiedzią i oczekiwaniami, dostojnie, szampańsko oraz niezwykle towarzysko na tym karnawałowym spotkaniu lotniczej rodziny, zgromadzonej na Balu ... zaproszeniem Redaktora Naczelnego Magazynu ... Skrzydlata Polska.

Tuż po godzinie 19-stej w dniu 1 marca (ostatnią sobotę karnawału) ważnym akcentem rozpoczynającym Bal Lotników i ... była ceremonia wyróżnienia przez gen. broni pil. Lecha Majewskiego - Dowódcę Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych najlepszych z najlepszych pilotów i mechaników w lotnictwie wojskowym.

Natomiast w lotnictwie sportowym wyróżnienia najlepszym zawodnikom wręczył Prezes AP Włodzimierz Skalik. A potem zabawa, konwersacje z przyjaciółmi i nowo poznanymi towarzyszami przy stoliku ... , zabawa ... , bardzo udana aukcja charytatywna, dynamicznie prowadzona przez Wojtka Łuczaka - Wiceprezesa ALTAIR i prawie zawsze pełen wirujących par parkiet. Tak było aż do białego rana.

Wykorzystałem również doroczny 19-sty Bal Lotników ... do wypełnienia pewnej misji w imieniu Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior. W obecności tak dostojnego grona braci lotniczej, skorzystałem z możliwości zabrania głosu dla podziękowania za wsparcie "Mazury AirShow 2013" i wręczenia m.in. okolicznościowego medalu "15 lat mazurskich pokazów lotniczych", ale nie tylko.

Jako pierwszych obdarzyłem uznaniem AKJ organizatorów Balu ... , redakcje Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska. W ten wyjątkowy wieczór "Skrzydlatą Polskę" wyróżniono okolicznościowym medalem, wraz z certyfikatem potwierdzającym przyznanie medalu oraz certyfikatem nadanym dla Magazynu ... jako patrona medialnego "Mazury AirShow 2013". Te podziękowania, zasłużone honory, medal i certyfikaty zostały przekazane na ręce Redaktora Naczelnego - Grzegorza Sobczaka, przy aplauzie uczestników Balu.

Obserwatorzy "Mazury AirShow 2013" podziwiali piękny pokaz Zespołu Akrobacyjnego ORLIK. Przylecieli do Giżycka na uzgodnioną godzinę, z "marszu" zaprezentowali swój program nad jeziorem Niegocin i powrócili na swoje macierzyste lotnisko. Pierwszy kontakt z pilotami Zespołu ORLIK nadarzył się dopiero na Balu... Wykorzystałem tą okoliczność do wręczenia przyznanego "ORLIKOM" na zakończenie "Mazury AirShow 2013" i zachowanego w "szufladzie" AKJ medalu oraz certyfikatu wraz z podziękowaniem na ręce Dowódcy Zespołu Akrobacyjnego .

Pisząc o tym na naszym portalu, jeszcze raz w publicznym przekazie należą się zasłużone podziękowania dla całego składu pilotów , uczestniczących w mazurskich pokazach lotniczych. Dziękujemy!!! Okolicznościowym medalem "15 lat mazurskich pokazów lotniczych" wyróżniono również Prezesa Zarządu Aeroklubu Polskiego jako członka Komitetu Honorowego "Mazury AirShow 2013".

Finalnym zadaniem misji w imieniu Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior było publiczne podziękowanie dla Sił Powietrznych za aktywny udział w pokazach "Mazury AirShow 2013". Jak już wcześniej informowaliśmy na naszym portalu, specjalny medal okolicznościowy i certyfikat dla Sił Powietrznych oraz osobiście dla Generała Lecha Majewskiego został wręczony podczas październikowej wizyty Zarządu AKJ w Dowództwie SP. Okoliczności dorocznego Balu ... , w chwili przerwy a aktywności na tanecznym parkiecie , wykorzystano do przekazania na ręce gen. broni pil. Lecha Majewskiego, obecnie (po zmianach struktury w wojsku) Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnyc RP, specjalne ilustrowane sprawozdanie. To kolejna pieczołowicie sporządzona "grubaśna" księga pamiątkowa przedstawiająca pełen obraz ogromu przygotowań, przebiegu i głównych aktorów realizacji programu pokazów oraz efektów społecznych i promocyjnych tym razem "Mazury AirShow 2013", oprawiona w skórę i zadedykowaną Panu Generałowi.

Tym akcentem wręczenia pamiątkowego albumu Panu Generałowi zrealizowałem zaplanowaną na Balu ... misję dziękczynienia. Można ocenić, że było to ku satysfakcji Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior ale i jak mnie się wydawało również dla wyróżnionych, naszą pamięcią oraz autentycznie szczerą wdzięcznością.

Reasumując aspekt Balu Lotników... chciałbym podziękować dla Agencji Lotniczej ALTAIR Sp. z o.o. - wydawcy magazyny SKRZYDLATA POLSKA, która przy wsparciu Dowództwa Generalnego RSZ, Aeroklubu Polskiego, Krajowej Rady Lotnictwa i innych partnerów za XIX "edycje" Balu. A właściwie za wytrwałość w inicjowaniu i organizowaniu już 19-stu karnawałowych spotkań braci lotniczej. To ważna inicjatywa w towarzyskim integrowaniu środowisk lotniczych a dzięki bardzo dobrej organizacji i świetnej atmosferze, niezapomniana.

No to do następnego lotniczego Balu...!

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt