[ 2010.09.14 ] List otwarty do pilotów i załóg Rajdu po lotniskach Litwy!
Mając już pewien dystans (czasowo-logistyczny) postanowiłem zwrócić się jeszcze raz do wszystkich pilotów i ich załóg w sprawie niedawnego Rajdu na Litwę. Jak pamiętacie na Rajd zgłosiło się 30 załóg ale ze znanych Wam powodów w Rajdzie uczestniczyło tylko 21 samolotów ale i aż tyle! To była bardzo liczna ekipa i godnie reprezentująca nasze (polskie) bardzo aktywnie się rozwijające środowisko lotnicze.
Doszedłem do wniosku, że należą się Wam słowa uznania i podziękowania za bardzo dobrą kompatybilną postawę, cierpliwość dla niepewnej aury, bardzo dobry poziom lotniczych kwalifikacji, wysoki poziom kultury osobistej i gotowość do wzajemnej wyrozumiałości. Z paru oczywistych powodów (w tym potrzeba wcześniejszych wylotów niektórych załóg) nie było osobistej okazji do podsumowania naszego lotniczego weekendu więc staram się to uczynić przynajmniej mailem. Przyjmijcie nie wymuszoną, a z głębi serca oświadczenie upewniające wszystkich, że realizowanie zamierzeń Rajdu z takimi załogami jak Wasze to wielka przyjemność i satysfakcja dla organizatorów. Reasumując moją chwilę tkliwości chciałbym wszystkim powiedzieć że jestem dumny z tak skompletowanej ekipy ale i wdzięczny losowi za możliwość współpracy – współdziałania z fantastycznymi pilotami oraz załogami jak podczas zakończonego Rajdu.
Gratulacje należą się Jerzemu Kwiecińskiemu (SP-KTK) i Romanowi Geldarskiemu (SP-YAS) za super lądowanie (I miejsce) na celność (otrzymali 0 pkt. trafiając idealnie w punkt) oraz Piotrowi Szwajkowskiemu (samolotem Michała Jezierskiego OE-DYR) – II miejsce i Tomaszowi Plocke (D-EGDO) za III miejsce. Darkowi Mocko należą się podziękowania za sprawne wypełnienie ważnej i niezwykle pożytecznej funkcji nawigatora Rajdu. Mam nadzieję, że podzielacie moją w tej sprawie opinię.
Jak zauważyliście w naszym Rajdzie (w załodze SP-FRZ) uczestnikami byli również przedstawiciele władz samorządowych z Warmii i Mazur (V-ce Przewodniczący Sejmiku – Mirosław Nowakowski oraz V-ce Wójt Gminy Giżycko - Tomasz Juszkiewicz) co może oznaczać że władze w Województwie Warmińsko-Mazurskim zaczynają postrzegać istotne możliwości rozwoju małej komunikacji regionu z wykorzystaniem General Awiation. Panu Przewodniczącemu i Panu Wójtowi dziękuję za niezwykle taktowne wniknięcie w ekipę rajdowiczy i koleżeńską aktywność. Zaszczycił również nasz rajd Prezes KTL AOPA Poland – Błażej Krupa który podczas Rajdu piastował funkcję Honorowego Komandora Rajdu, to bardzo miłe ze strony Prezesa Błażeja!
Z satysfakcją odnotowałem istnienie świadomości u większości pilotów samoistnej potrzeby zawiadomienia organizatora Zlotu czy Rajdu o dotarciu na lotnisko macierzyste. To bardzo dobry obyczaj który należy utrwalać w postawach wszystkich pilotów!! Tak było właśnie tym razem bo większość pilotów natychmiast po wylądowaniu na właściwym lotnisku docelowym, zawiadomiła również mnie oczekującego takiej informacji. Kolegom którzy to uczynili bardzo serdecznie dziękuję bo mogłem spokojnie zasnąć!
Sądzę a właściwie mam takie przekonanie, że nasza wspólna wyprawa zespołowa była również kolejnym Waszym i naszym (organizatorów) bardzo pozytywnym doświadczeniem w wykonywaniu operacji lotniczych tak licznej grupy samolotów. Byłbym wdzięczny Kolegom Pilotom za spostrzeżenia, uwagi i przyszłościowe sugestie. Mogą się przydać przy kolejnych Rajdach w 2011 roku na które już dziś Wszystkich zapraszam!
Więc już dziś warto zaplanować udział w "Rajdzie po lotniskach Warmii i Mazur" w dniach 24-26.06.2011, na "Międzynarodowym Zlocie Przyjaciół Lotnictwa i Mazur" w dniach 4-7.08.2011 r. oraz "Rajdzie po lotniskach Litwy" w dniach 9-11.09.2011 r. Byłbym rad ponownie mieć przyjemność spędzić z Wami kilka dni a w konsekwencji promować nową formę turystyki - turystykę lotnicza.

Z wyrazami szacunku, sympatii i zapewnieniem zachowania Waszych interesujących osobowości w mojej/naszej pamięci,

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt