[ 2014.07.20 ] Pierwsi mechanicy ULM-ów...wyszkoleni w Kętrzynie!

W wyniku rozszerzenia zakresu działalności OSL "Invest Mazury" na podstawie decyzji ULC z dnia 30.03.2014 zostały przeprowadzone na naszym lotnisku dwa kursy na świadectwo kwalifikacji mechanika poświadczenia obsługi (MM) - szkolenie teoretyczne i praktyczne.

Kurs do uprawnienia mechanika samolotu ultralekkiego TM(A) został przeprowadzony w dniach od 17.05. do 15.06.2014 i ukończony pozytywnie przez cztery osoby. Natomiast kurs do świadectwa kwalifikacji mechanika poświadczenia obsługi wiatrakowca ultralekkiego TM(AG), który odbył się w czasie od 17.05.2014 do 6.07.2014 ukończyło również cztery osoby.

W dniu 18 lipca 2014 roku na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbył się pierwszy raz egzamin państwowy przeprowadzony przez Jerzego Grabowskiego jako egzaminatora wyznaczonego przez ULC. Po całym dniu egzaminów teoretycznych i praktycznych wieczór okazał się bardzo przyjemny, szczególnie jak wszyscy otrzymali z rąk przedstawiciela ULC (Jerzego Grabowskiego) zaświadczenia o zdaniu egzaminów na mechaników TM(A) i TM(AG).

Należy zauważyć, że te pierwsze dwa kursy były zorganizowane perfekcyjnie. Wykładowcy i kursanci dołożyli tak dużo starań aby jak najlepiej wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami przed bardzo wymagającym egzaminatorem z ULC. Jak widać praca zaowocowała 100% sukcesem.

Nowym mechanikom gratuluje i życzę satysfakcji z wykorzystywania swoich uprawnień dla rozwoju Lotnictwa ultralekkiego.

Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia, w pewnym sensie historyczne ... bo pierwszych absolwentów.


Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt