[ 2014.09.02 ] Już ... 20 samolotów zgłoszonych na Rajd po lotniskach Litwy!!!

Jak widać wspólne latanie turystyczne staje się coraz częściej popularne. Na już 11-sty Rajd po lotniskach Litwy Aeroklubu Krainy Jezior zostało zaakceptowanych 20 samolotów (wykaz w zakładce uczestnicy...). Znając wiele osób ze zgłoszonej ekipy,widzę,  że jak co roku  będzie to równie wspaniała "drużyna". Tak przy okazji zwracam się do uczestników zgłoszonych na Rajd, szczególnie tych co jeszcze nie zostali odkryci jako talenty wokalno-muzyczne . Jeżeli możecie zabrać instrument (dęty , szarpany i inny...) umożliwiający nadanie sympatycznego nastroju 3 wieczorom i autokarowym przejazdom, zabierzcie! Deklaruje np. dalsze (z Kętrzyna) transportowanie (akordeony czy ..."pianina")  w samolocie AN-2.

Na dziś niestety wiadomo, że wobec radykalnego skrócenia pasa startowego w Druskiennikach,  będziemy musieli zrezygnować z rywalizacji narciarskiej na stoku w Druskiennikach. Samoloty o dłuższym rozbiegu nie miałyby szans wystartowania. Pewne lądowania odbędą się natomiast na lotnisku Rudiskes gdzie w piątek pozostawimy samoloty do niedzieli (by zwiedzić Troki i Wilno)  oraz  w Kownie.

Przygotowując się do wylotu na Litwę rekomendujemy pilotom poznanie  również informacji o lotniskach Alytus i Sasnava k/Marijampola, bo mogą być wykorzystane.

Od naszych przyjaciół z Rudiskes dowiedzieliśmy się, że w ten najbliższy weekend w Wilnie odbęda sie Dni Stolicy. To oznacza  całe mnostwo imprez, sympatycznych atrakcji ale i sporej kondycji osobistej dla skorzystania z wielu propozycji indywidualnie czy w  grupach towarzyskich.

A więc do zobaczenia na lotnisku w Kętrzynie i czwartkowym wieczorku integracyjno-rozpoznawczym, przygotowywanym w Tawernie Awiatorów.

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt