[ 2014.10.06 ] Na Lotnisku Wilamowo uczciliśmy pamięć Wielkich Polaków

Dziś na Lotnisku Wilamowo, po raz kolejny odbyły się Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II.
Punktualnie o godz.12:00, przy obeliskach słynnych Polaków rozpoczął się uroczysty apel.

Po przywitaniu, kilku słowach Komitetu Organizacyjnego, złożeniu kawiatów pod obeliskami,  uroczystości przeniosły się do hangaru lotniczego. W scenerii samolotów i wystawy zdjęć poświęconej Kardynałowi Tysiąclecia i Papieżowi Polakowi odbyła się Liturgia Słowa Bożego celebrowana przez Arcybiskupa Seniora Edmunda Piszcza, oraz koncert Orkiestry Perpezentacyjnej Policji.

Jubileuszowe  uroczystości na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbyły się w asyście  3 trzech Kompanii Honorowych, które wystawione przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowana, 11 Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzowa i Komendę Wojewódzką Policji z Olsztyna oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Przybyły również liczne poczty sztandarowe, młodzież szkolna,społeczeństwo reprezentujące różne środowiska i przedstawiciele samorządów z regionu.

Uroczystości na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo organizowane przez Aeroklub Krainy Jezior zakończyły tradycyjnie: wspólne dzielenie chlebem i bigos z kuchni polowej.

Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II jest inspirowany wydarzeniami z dnia 6 października 1954 roku, kiedy Kardynał Wyszyński był przewożony przez Lotnisko Kętrzyn Wilamowo z miejsca internowania w Stoczku Klasztornym do kolejnego – w Prudnik u Śląskim. Właśnie dziś mija 60-ta rocznica tego wydarzenia.

Poniżej przedstawiamy kótką fotolerację z uroczystości.
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt