[ 2014.11.11 ] Podziękowania za ... "Mazury AirShow 2014"... w Giżycku!

Już ponad trzy miesiące upłynęło do 16-stej edycji mazurskich pokazów lotniczych. Pamiętając o otrzymanych dowodach wsparcia wielu osób i mając w swojej tradycji potrzebę dania satysfakcji bardzo wielu współtwórcom "Mazury AirShow 2014", zorganizowaliśmy "dostojne w formie" spotkanie wykorzystując w tym celu salę konferencyjną Urzędu Miejskiego w Giżycku , by pierwszą partią dyplomów oraz certyfikatów wręczyć jako symboliczny dowód podziękowania. Spotkanie z bardzo licznym udziałem wielu wspaniałych osób (w tym: Starosty Powiatu Giżycko - Mirosława Drzażdżewskiego, Burmistrz Miasta Giżycko - Jolanty Piotrowskiej i Wójta Gminy Giżycko - Andrzeja Sierońskiego) odbyło się w dniu 7 listopada. Pierwsza część spotkania została poświęcona na prezentacje multimedialną pn. "Lotnicze Mazury, dawniej i w XXI wieku". Prezentacja, która w założeniu autora miała/ma uprzytomnienie bardzo bogatych tradycji lotniczych Krainy Wielkich Jezior Mazurskich sięgających początków ery lotnictwa i w pierwszej połowie XX wieku. Po kilku już wcześniej zrealizowanych prezentacjach w różnych miejscowościach jak i po ostatnim w UM Giżycko , daje się zauważyć akceptację dla pomysłu prezentacji, uznanie dla prezentowanego zakresu wiedzy o lotniczych tradycjach, stanie obecnym czy pewnym nieodwracalnym sugestiom przyszłościowym.

Druga część spotkania została poświęcona na wręczenie Dyplomów – Podziękowań patronom medialnym, zasłużonym osobom i instytucjom oraz Certyfikatów partnerom logistyki i licznym wolontariuszom. Symboliczną ilustracją tej części niech będą poniższe zdjęcia.

To dopiero tylko pierwsza partia wręczanych podziękowań za zaangażowanie w organizację i wsparcie "Mazury AirShow 2014. Ponieważ wielu wspierających mazurskie pokazy lotnicze nie zamieszkuje w okolicy Giżycka (bo m.in. są z Warszawy, Poznania, Ełku, Suwałk, Białegostoku, Lublina, Łodzi i innych miejsc) , dalsze wręczenia będziemy realizowali systematycznie i przy różnych nadarzających się okazjach.
Prawda jest bezlitosna! Gdyby nie liczna ekipa wolontariuszy, wsparcie samorządów, zaangażowanie partnerów oraz patronów medialnych, nie byłby możliwy międzynarodowy sukces "Mazury AirShow 2014". Proszę więc wszystkich zaangażowanych w przygotowania i realizację mazurskich pokazów lotniczych o przyjęcie serdecznych dowodów uznania i zasłużonych podziękowań. Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję!

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt