[ 2014.11.14 ] TADEUSZ SZNUK ... HONOROWYM OBYWATELEM MIASTA GIŻYCKO !!!

ZARZĄD AEROKLUBU KRAINY JEZIOR ZNAJĄC WIELOLETNIE OSOBISTE ZAANGAŻOWANIE TADEUSZA SZNUKA W PROMOCJĘ MAZUR I GIŻYCKA ZŁOZYŁ WNIOSEK DO RADY MIASTA GIŻYCKO BY ROZWAŻYĆ MOŻLIWOŚĆ NADANIA KOMENTATOROWI MAZURY AIRSHOW TYTUŁU HONOROWEGO OBYWATELA GIŻYCKA. WNIOSEK AKJ ZOSTAŁ ROZPATRZONY POZYTYWNIE!!! UCHWAŁĄ RADY MIASTA Z DNIA 2 PAŻDZIERNIKA 2014 R. NADANO WNIOSKOWANY TYTUŁ A WRĘCZENIE NOMINACJI HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA GIŻYCKO, W UROCZYSTEJ OPRAWIE ODBYŁO SIĘ NA OSTATNIEJ SESJI, W DNIU 13 LISTOPADA.

KORZYSTAJĄC Z FAKTU WZBOGACENIA MIASTA GIŻYCKO NOWYM HONOROWYM OBYWATELEM, O TO KILKA FRAGMENTÓW Z NASZEGO UZASADNIENIA SKIEROWANEGO DO RADY MIASTA. TE INFORMACJE M.IN. ZOSTAŁY WYKORZYSTANE PRZEZ PANIĄ BURMISTRZ JOLANTĘ PIOTROWSKĄ W PUBLICZNEJ PREZENTACJI NA UROCZYSTYM POSIEDZENIU RADY MIASTA.

OD 1959 ROKU WYKONUJE SWOJE OBOWIĄZKI JAKO DZIENNIKARZ RADIOWY I TELEWIZYJNY. PRACĘ DZIENNIKARSKĄ ROZPOCZĄŁ W ROZGŁOŚNI HARCERSKIEJ A NASTĘPNIE W TRÓJCE POLSKIEGO RADIA. BYŁ PROWADZĄCYM I KREATOREM W NAJPOPULARNIEJSZYCH PROGRAMACH JAK NP. "SYGNAŁY DNIA", "LATO Z RADIEM", KTÓRE BYŁY REALIZOWANE W PROGRAMIE PIERWSZYM POLSKIEGO RADIA. ZASŁUŻONY RÓWNIEŻ DLA TELEWIZJI POLSKIEJ NADAJĄC WYSOKI POZIOM MERYTORYCZNY I ZAPEWNIAJĄC BARDZO DUŻĄ OGLĄDALNOŚĆ PROGRAMU BARDZO ATRAKCYJNEGO WIZYJNIE POD NAZWĄ "STUDIO 2" ORAZ OD WIELU LAT PROWADZI POPULARNY I EDUKACYJNY TELETURNIEJ "JEDEN Z DZIESIĘCIU.

Z WOJEWÓDZTWEM OLSZTYŃSKIM A PO ZMIANACH ORGANIZACYJNYCH WARMIŃSKO-MAZURSKIM JEST ZWIĄZANY OD LAT SIEDEMDZIESIĄTYCH JAKO UCZESTNIK I PROPAGATOR SZKOLENIA PILOTÓW AGROLOTNICZYCH W KĘTRZYNIE. KAŻDEGO ROKU PRZEZ OKRES OK 3 MIESIĘCY WYKONUJĄC LOTY TRENINGOWO-PATROLOWE Z LOTNISKA W KĘTRZYNIE WIELOKROTNIE REALIZOWAŁ RÓWNIEŻ NA ANTENIE OGÓLNOPOLSKIEJ PROGRAMY POPULARYZUJĄCE KRAINĘ WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH.
M.IN. DO KOŃCA 2007 ROKU PROWADZIŁ PROGRAM "NIEDZIELA – DZIESIĄTA Z HAKIEM" W RADIOWEJ JEDYNCE, W KTÓRYM WYKORZYSTYWAŁ RÓŻNE OKAZJE BY WZBUDZAĆ WŚRÓD SŁUCHACZY Z POLSKI ZAINTERESOWANIE MAZURAMI.
W TYM OKRESIE (REALIZACJI PROGRMU "NIEDZIELA – DZIESIĄTA Z HAKIEM) ROZPOCZEŁA SIĘ RÓWNIEŻ WSPÓŁPRCA Z AEROKLUBEM KRAINY JEZIOR OWOCUJĄCA W PROMOCJI ATUTÓW TURYSTYCZNO-WYPOCZYNKOWYCH KRAINY WIELKCH JEZIOR MAZURSKICH. TADEUSZ SZNUK PROWADZĄC PROGRAM URUCHAMIAŁ AKTYWNOŚĆ SŁUCHACZY PRZEZ RÓŻNE KONKURSY BY NAJLEPSZYCH NAGRADZAĆ LOTEM NAD MAZURAMI. NASTĘPNIE KAŻDY UCZESTNIK LOTU OPISYWAŁ W NASTĘPNYM NIEDZIELNYM PROGRAMIE (OGÓLNOPOLSKIM) SWOJE RELACJE Z POZNAWANIA KRAINY WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH, UMOŻLIWIANEGO PRZEZ AEROKLUB KRAINY JEZIOR. PONIEWAŻ BYŁ TO PROGRAM CIESZĄCY SIĘ WIELKĄ POPULARNOŚCIĄ, DOBRZE SŁUŻYŁ BUDZENIU RÓWNIEŻ ZAINTERESOWANIA MAZURAMI. Z TEGO OKRESU, OSOBY BIORĄCE UDZIAŁ W LOTACH NAD MAZURAMI SĄ NADAL ZWIĄZANE Z AEROKLUBEM KRAINY JEZIOR M.IN., JAKO WOLONTARIUSZE MAZURY AIRSHOW.

NAJWAŻNIEJSZYM WYDARZENIEM MAZUR SĄ NAJWIĘKSZE CYWILNE POKAZY LOTNICZE PN. "MAZURY AIRSHOW" REALIZOWANE W GIŻYCKU (PROMUJĄCE NIE TYLKO W KRAJU MIASTO GIŻYCKO) KTÓREGO TADEUSZ SZNUK JEST RÓWNIEŻ ISTOTNYM WSPÓŁTWÓRCĄ. JEST RÓWNIEŻ WIELKIM ATUTEM MEDIALNYM!!! ZNAKOMITY KOMENTATOR O CIEPŁYM PRZYJAZNYM GŁOSIE STANOWI WAŻNĄ ATRAKCJĘ DLA OBSERWATORÓW POKAZÓW I BUDZENIA ZAINTERESOWANIA MOŻLIWOŚCIAMI MIASTA GIŻYCKO. TADEUSZ SZNUK PRZEZ KILKA LAT POŚWIĘCENIA SWEGO CZASU (JAKO WOLONTARIUSZ) DLA PRZYGOTOWANIA I REALIZACJI "MAZURY AIRSHOW", SWOJĄ KOMPETENCJĄ, ZROZUMIAŁĄ DLA PUBLICZNOŚCI WIEDZĄ LOTNICZĄ (W KOMENTARZACH), CIEPŁYM SŁOWEM O MIEJSCU REALIZACJI MAZURSKICH POKAZÓW, WALNIE PRZYCZYNIA SIĘ DO ZAINTERESOWANIA MAZURAMI I BUDOWANIA DUMY Z PONAD REGIONALNYCH DOKONAŃ MIASTA GIŻYCKO. DOBRZE ZASŁUŻYŁ SIĘ WARMII I MAZUROM I W SZCZEGÓLNOŚCI MIASTU GIŻYCKO !!!

W SWYCH ŻYCIOWYM DOROBKU JEST LAUREATEM M.IN.NAGRÓD I WYRÓŻNIEŃ: ZŁOTY MIKROFON (1988) oraz MISTRZ MIKROFONU (1994). W 2002 ROKU OTRZYMAŁ TYTUŁ MISTRZA MOWY POLSKIEJ, A W 2005 ROKU DIAMENTOWY MIKROFON. W 2013 OTRZYMAŁ TELEKAMERĘ W KATEGORII OSOBOWOŚĆ TELEZIZYJNA ORAZ ZOSTAŁ WYRÓŻNIONY PRZEZ AKADEMIĘ TELEWIZYJNĄ SUPERWIKTOREM ZA CAŁOKSZTAŁT. W 2013 ROKU, W UZNANIU WKŁADU ZOSTAŁ RÓWNIEŻ WYRÓŻNIONY PRZEZ ZARZĄD AEROKLUBU KRAINY JEZIOR MEDALEM "15 LAT MAZURSKCH POKAZÓW LOTNICZYCH".

W 2014 ROKU, ZOSTAŁ WYRÓŻNIONY MEDALEM "ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO", W DOWÓD UZNANIA OSOBISTEGO WKŁADU NA RZECZ WARMII I MAZUR.

PRZYJACIEL MAZUR, OD LAT KOMENTATOR "MAZURY AIRSHOW", POPULARNY DZIENNIKARZ RADIOWY I TELEWIZYJNY, TADEUSZ SZNUK DOBRZE ZASŁUZYŁ SIĘ BY POSIADAĆ GODNOŚĆ HONOROWEGO OBYWATELA MIASTA GIŻYCKO.
SWOJĄ DOTYCHCZASOWĄ POSTAWĄ ŻYCIOWĄ JEST/MOŻE BYĆ WZOREM DLA WIELU MŁODYCH OSÓB.

TADEUSZ SZNUK TO OSOBA BEZDYSKUSYJNIE O WIELKIM PUBLICZNYM DOROBKU, ODPOWIEDZIALNY W SWYM POSTEPOWANIU, NIENAGANNY MORALNIE, ZAUROCZONY GIŻYCKIEM , APOLITYCZNY I O WYJATKOWEJ SKROMNOŚCI.
DZIĘKUJEMY TADEUSZU ZA TWOJE WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI AEROKLUBU KRAINY JEZIOR I ZA TWOJĄ BEZINTERESOWNĄ PRZYJAŻŃ! TO DLA NAS W AKJ WIELKI HONOR MIEĆ CIEBIE, ODDANEGO NASZYM INICJATYWOM PRZYJACIELA!!!

DZIĘKUEMY RADZIE MIASTA GIŻYCKO ZA AKCEPTACJĘ NASZEGO WNIOSKU A PANI BURMISTRZ JOLANCIE PIOTROWSKIEJ I ZBYSZKOWI KUROWICKIEMU (PREZESOWI MOPR) ZA JEGO POPARCIE.

STANISŁAW TOŁWIŃSKI
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt