[ 2014.11.16 ] Szkolenie operatorów DRONÓW ... na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo!

Coraz częściej widać latające bezzałogowce, obsługiwane przez amatorów pewnej formy "zabawy" dla własnej przyjemności. Jednak jak się już dało zauważyć, bezzałogowe statki powietrzne są coraz częściej wykorzystywane do świadczenia różnych usług. A wtedy (zgodnie z obowiązującymi przepisami) należy posiadać Świadectwo Kwalifikacji Operatora Bezzałogowego Statku Powietrznego.

Doceniają ten problem, z inicjatywy Aeroklubu Krainy Jezior, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo Ośrodek Szkolenia Lotniczego "Invest Mazury" zorganizował specjalistyczne szkolenie dla pierwszej grupy chętnych 15 uczestników na Świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowych statków powietrznych używanych do celów innych niż rekreacyjne i sportowe.

Mimo tego, że dotychczas jest tylko 2 egzaminatorów ULC i to zlokalizowanych w Gliwicach, Aeroklub Krainy Jezior w porozumieniu z ULC a w szczegółach z Lotniczą Komisją Egzaminacyjną zorganizował egzaminy teoretyczne i praktyczne na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Przystąpiło do sprawdzianu teoretycznego i następnie egzaminu praktycznego 11-stu kursantów. Mimo, że nie był łatwo ale dobrze przygotowani na kursie, wszyscy zdali egzaminy pozytywnie. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, jako mały foto serwis z finału szkolenia oraz sesji egzaminacyjnej.

Ponieważ to pierwsi absolwenci naszego szkolenia, którzy za chwile otrzymają z ULC "Świadectwa Kwalifikacji Operatora Bezzałogowego Statku Powietrznego" warto ich zapamiętać z imienia i nazwiska. Zdali więc egzaminy:
Domysławski Kamil, Domysławski Mirosław, Chomko Tomasz, Gulan Grzegorz, Krasiński Piotr, Kwieciński Jerzy, Jabłonowska Małgorzata, Płatek Kamil, Roguski Michał, Szurgot Mieczysław, Weker Stefan.
Gratulujemy absolwentom naszego szkolenia i dziękujemy LKE za zrozumienie intencji społecznej Aeroklubu Krainy Jezior oraz wyrażenie zgody na delegowanie egzaminatora do Kętrzyna, na lotnisko Wilamowo.

I jeszcze mały ale ważny komunikat !!!

Ponieważ jest wiele nowych zapytań o dalsze propozycje kursów do "Świadectwa...", wychodząc na przeciw zainteresowaniu informujemy o takiej możliwości już od najbliższego weekendu (22/23.11.2014r.) z zajęciami w Warszawie. Więcej informacji o warunkach przyjęcia i przebiegu szkolenia może być przekazane dla zainteresowanych po zgłoszeniu (adres mailowy i nr telefonu) swojej gotowości na adres mailowy:
port@lotniskoketrzyn.pl

Stanisław Tołwiński

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt