[ 2014.12.20 ] Przedświąteczne ... spotkania ... AKJ!

Tradycją wielu środowisk a i konsekwentnie realizowaną przez Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior są spotkania refleksyjno - przyjacielskie, szczególnie nastrojowe w okresie oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i nadchodzący Nowy Rok.

Gdy w naszej świadomości czujemy zbliżające się Święta i koniec 2014 roku, odczuwamy potrzebę do pewnych refleksji oraz wspomnienia wyjątkowych dla nas osób i ważnych dokonań ... osobistych ale również i istotnych dla AKJ, w gronie najbardziej zaangażowanych naszych wolontariuszy. Taka okoliczność powoduje chęć jak i potrzebę przekazania członkom AKJ i wolontariuszom podziękowania za wspieranie naszej pasji wykreowania coraz lepszego postrzegania Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, dzięki realizacji inicjatyw programowych w ramach wieloletniej akcji pn."Lotnicze Mazury" a już szczególnie "Mazury AirShow".

Mając te przesłanki na względzie został rozesłany 30 listopada mail o następującej m.in. treści:

"Witam Drogich Wolontariuszy i Przyjaciół AKJ!

Już za chwilę będzie 4 miesiące jak wspólnie zrealizowaliśmy z pewną satysfakcją mazurskie pokazy lotnicze. Dotychczas będąc zaangażowany w cykl jesiennych imprez i sprawozdawczych podsumowań, nie miałem okazji do zaproponowania współtwórców Mazury AirShow 2014 terminu na nasze specjalne-koleżeńskie spotkanie w Warszawie (dla osób z okolic Warszawy jak i również dla tych którzy akceptują...warszawiaków oraz chętnie przyjeżdżają do Stolicy).
Biorą pod uwagę, że za miesiąc kończymy 2014 rok, postanowiłem zaproponować na dzień 10 grudnia 2014 r.(środa) o godz. 17 00 przedświąteczne spotkanie z pewnymi akcentami podsumowania po "Mazury AirShow 2014" i kalendarzem "Lotnicze Mazury 2015". Spotkanie (z udziałem śledzika i nie tylko...) odbędzie się w lokalu (piwniczce) budynku przy Placu J. H. Dąbrowskiego 1. ...".S.T.


Na okolicznościowe spotkanie przybyło 21 osób (wolontariuszy) z Warszawy i okolic stołecznego miasta. Jak się okazało mamy sobie wiele do opowiedzenia, bo nawet 4-ro godzinne spotkanie które minęło w mgnieniu oka (jak jazda Pendolino na stojąco do Krakowa) nie wyczerpało wszystkich tematów. Niestety zaniedbaliśmy zrobienie foto-sprawozdania z tego warszawskiego spotkania przyjaciół. Uratował nas jedynie Michał Andrachiewicz robiący sobie zdjęcia na pamiątkę i przy okazji zarejestrował telefonem ekipę spadochroniarzy.

Na zdjęciach powyżej Michał Andrachiewicz (komentator na lotnisku Wilamowo)trzymający certyfikat wolontariusza Mazury AirShow 2014 (wręczony na spotkaniu) w asyście Tadeusza Sznuka (komentatora pokazów w Giżycku) oraz ekipa spadochroniarzy (trzech z prawej) których bardzo efektowne popisy oglądaliśmy podczas "Mazury AirShow 2014".

Drugie spotkanie dla członków AKJ i wolontariuszy odbyło się 19 grudnia w Tawernie Awiatorów na lotnisku Wilamowo. Rozesłane mailem "wici" zapowiadające Świąteczne spotkanie, poniższym tekstem zapraszaliśmy do wspólnego "biesiadowania".

"Szanowne Panie! Szanowni Panowie! Koleżanki i Koledzy!

Zbliżają się Święta ... i pewnie trzymając się starej tradycji, wypadałoby wspólnie zorganizować "degustacje śledzika" przedświątecznego oraz przełamać się opłatkiem. Po naradzie z naszymi paniami lotniskowymi (Anią P. i Iwoną D.) i Dyrektorem AKJ - Adamem D. proponujemy niezobowiązujące - przyjacielskie spotkanie członków AKJ, wolontariuszy i naszych przyjaciół, w dniu 19 grudnia o godzinie 17 00, na lotnisku, w Tawernie Awiatorów.
Warunkiem udziału jest : szczera chęć spotkania, dobry i kompatybilny z innymi nastrój, gotowość śpiewania kolęd, zorganizowanie dyżurnego kierowcę (pewnie grupowo) oraz wygospodarowanie symbolicznej kwoty wpisowego w wysokości 20 zł od osoby na "łepki śledziowe" i dodatki Anny P. przydatne przy mocniejszych napitkach. Nie wyklucza się możliwości przybycia na ten wspólny wieczór z osobą miłą Waszemu sercu. ...".


Podczas spotkania w Tawernie Awiatorów udekorowanej nastrojowo - świątecznie przez ekipę lotniskową, zostały wręczone certyfikaty wolontariuszy i dyplomy m.in. za aktywne wsparcie przygotowań oraz realizacji "Mazury AirShow 2014". Podziękowania, życzenia i serdeczności przy łamaniu się opłatkiem zainicjowały przedświąteczne lotniskowe spotkanie przyjaciół. A potem "śledzik" i nie tylko ... po prostu biesiadowanie, rozmowy i różne inspiracje inicjatyw już na 2015 rok. Ostatni goście tawernianego spotkania, wyjechali "lekko zmobilizowani i usatysfakcjonowani" z lotniska dopiero około 22-giej. Kilka zdjęć jako ilustracja spotkania poniżej.

 

Ja widać na w/w zdjęciach nastrój był w pełni przedświąteczny. Tylko ... Mikołaj przygotowujący się do wigilijnych obowiązków, nie znalazł rezerwy czasu by nas odwiedzić! Poczekamy na niego w przyszłym roku!

Kończąc relacje ze spotkań przedświątecznych należy podziękować za to co wszyscy otrzymaliśmy od opatrzności w 2014 rok i ... życzyć również na Święta oraz cały Nowy 2015 Rok, spełnienia wszystkiego co moglibyście/my indywidualnie, rodzinnie i w codziennej działalności oczekiwać.

Niech się wobec tego spełni!!!

Zarząd AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt