[ 2015.01.30 ] Imprezy AKJ... wyróżnione ... certyfikatem
marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!

Na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, przedstawiciele Aeroklubu Krainy Jezior (Prezes AKJ - Stanisław Tołwiński i Wiceprezes AKJ - Henryk Szaliński) dnia 29 stycznia uczestniczyli w konferencji informacyjno-promocyjnej i II GALI WRĘCZANIA CERTYFIKATÓW "PRODUKT WARMIA MAZURY" jako ważnej (od niedawna aktywnie promowanej) marki regionalnej. Konferencja zorganizowana przez Departament Polityki Jakości UMW-M interesująca programowo, z ciekawymi wystąpieniami i osobistą obecnością nowego Marszałka Województwa Pana Gustawa Marka Brzezina.

Dla nas szczególną radość sprawiła obecność na Gali kiedy okazało się, że dwa nasze cykliczne wydarzenia organizowane przez Aeroklub Krainy Jezior zostały wyróżnione właśnie Certyfikatem "PRODUKT WARMIA MAZURY".

Tym razem (poprzednio wyróżniono Mazury AirShow) taki certyfikat został przyznany za/dla "MIĘDZYNARODOWY RAJD PO LOTNISKACH WARMII I MAZUR", popularny w środowisku lotniczym i organizowany zawsze wiosną oraz "DZIEŃ PAMIĘCI STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO I JANA PAWŁA II", uroczystość realizowana jesienią, nawiązująca do historycznego już dnia 6 pażdziernika 1954 roku i obecności Prymasa Tysiąclecia na lotnisku z którego Prymas Polski odleciał w przymusowej asyście strażników do kolejnego miejsca odosobnienia, w okresie internowania.

Wręczenia Certyfikatu uprawniającego do opatrzenia marką regionalną kolejne dwa wydarzenia AKJ dokonał Pan Marszałek G.M.Brzezin, co dodatkowo podniosło nasze poczucie zasłużonej satysfakcji – wypracowanej latami konsekwentnej pracy wielu osób w AKJ i na lotnisku.

W naszych zbiorach mamy wiele różnych dowodów uznania dla dokonań Aeroklubu Krainy Jezior. Nadanie Certyfikatów "PRODUKT WARMIA MAZURY" dla "Mazury AirShow", "Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur" oraz "Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II" jest szczególnym dowodem instytucjonalnego uznania dla jakości oferowanego wydarzania. Jesteśmy z tego dumni ale i wdzięczni dla wszystkich dzięki którym i ich zaangażowaniu (członkom i wolontariuszom AKJ) otrzymaliśmy tak wysoką ocenę naszych ofert służących promocji Warmii i Mazur.

Otrzymane Certyfikaty potwierdzające prawo używania marki regionalnej pn. "PRODUKT WARMIA MAZURY", dają nam powód do dumy ale nie wyczerpują naszych możliwości i oferty wielu imprez.

Zapraszam więc do zajrzenia w zakładkę kalendarz na portalu www.lotniskoketrzyn.pl i odwiedzenia lotniska Kętrzyn Wilamowo, na wybraną imprezę.

Polecam również szczególnej pamięci największe cywilne pokazy lotnicze pn. "Mazury AirShow 2015".

Do zobaczenia na naszych imprezach!!!

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt