[ 2015.04.02 ] Organizatorzy Mazury AirShow z wizytą u ... Dowódcy Generalnego RSZ i Prezes PAŻP!!!

Jak już nie raz pisaliśmy , największe cywilne pokazy lotnicze, znane pod nazwą "Mazury AirShow" są realizowane również w wyniku istotnego wsparcia wielu partnerów , zawsze przez nas docenianych. W gronie najważniejszych partnerów Mazury AirShow wyjątkową role prawie od pierwszych edycji pokazów odgrywało lotnictwo wojskowe!!!

Dzięki Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych a personalnie ,dzięki generałowi broni pilotowi Lechowi Majewskiemu, mazurskie pokazy lotnicze mają możliwość prezentowania mazurskiej publiczności akrobacyjne możliwości pilotów i sprzętu lotnictwa wojskowego. Ta świadomość łączącej więzi z lotnictwem wojskowym jak i potrzeby wyrażenia wdzięczności zainspirowała przedstawicieli Zarządu Aeroklubu Krainy Jezior (Adama Dzięcioła - Dyrektora AKJ i Stanisław Tołwińskiego - Prezesa AKJ) do złożenia w dniu 27.03.2015 r. kurtuazyjnej wizyty u gen. broni pil. Lecha Majewskiego - Dowódcy Generalnego RSZ.

Głównym naszym zadaniem było wręczenie dla Sił Zbrojnych RP , na ręce Pana Generała specjalnego (oprawionego w skórę) "grubaśnego" albumu - ilustrowanego sprawozdania z "Mazury AirShow 2014" ale i zreferowanie - omówienie przygotowań do mazurskich pokazów lotniczych w 2015 roku. Poniżej zamieszczamy krótka foto relacje z tej wizyty!

Dyrektor AKJ - Adam Dzięcioł zadbał o pamiątkę do rodzinnego archiwum, z wizyty w DG RSZ i PAŻP.


 

Przekazane przez Stanisława Tołwińskiego (Prezesa AKJ) materiały ilustrujące efekty Mazury AirShow 2014 i udział Lotnictwa wojskowego zainteresowały Pana Generała Lecha Majewskiego.


Pan Generał Lech Majewski zrewanżował się dla Aeroklubu Krainy Jezior pamiątkowym prezentem, od Dowódcy ...

Zakończyliśmy wizytę pozyskaniem wstępnej informacji o planowanym udziale lotnictwa wojskowego w pokazach "Mazury AirShow 2015". Na dziś wiemy że lotnicwo wojskowe będzie reprezentowane przez pilotów 2-ch samolotów Su 22, śmigłowca W 3 (z SAR Marynarki Wojennej), największy samolot transportowy C-130 Hercules oraz śmigłowiec SW 4. Ale może nie jest to jeszcze ostateczna deklaracja Dowództwa Generalnego RSZ?

Po miłym i konstruktywnym spotkaniu z Dowódcą Generalnym RSZ, pobyt w Warszawie przedstawiciele Zarządu AKJ wykorzystali składając również wizytę w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

PAŻP to jeden z ważniejszych od lat partnerów mazurskich pokazów lotniczych. Mając to w pamięci, również ilustrowany album "Mazury AirShow 2014 zadedykowany został Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej . Pobyt w Warszawie wykorzystaliśmy by spotkać się z Panią Prezes Magdaleną Jaworską (od stycznia kierująca PAŻP) i na osobiste podziękowania kierownictwu oraz pracownikom PAŻP. Wymiernym śladem tej naszej wdzięczności było wręczenie Agencji pod opiekę Pani Prezes Magdaleny Jaworskiej naszego albumowego sprawozdania z "Mazury AirShow 2014".


Pani Prezes Magdalena Jaworska z widocznym zainteresowaniem obejrzała przegotowany przez AKJ album-ilustrowane sprawozdanie z Mazury AirShow 2014 ze specjalną dedykacją dla PAŻP jako dowód podziękowania kierownictwu i pracownikom Agencji.

Bardzo miłe i konstruktywne spotkanie z Panią Prezes Jaworską wykorzystaliśmy by między innymi ciepło - dziękczynnie wspomnieć wolontariacki wkład w realizację "Mazury AirShow 2014" pracowników PAŻP : Dariusza Moćko, Edwarda Sokoła i Jacka Gawryszewskiego .
Nie zapomnieliśmy również porozmawiać o przygotowywanych największych cywilnych pokazach lotniczych pn. "Mazury AirShow 2015". Jak się zorientowaliśmy w rozmowie , współpraca PAŻP i AKJ dla krzewienia wieloletniej inicjatyw na rzecz akcji pn. "Lotnicze Mazury" będzie skutecznie kontynuowana, również z pożytkiem promocyjnym dla Agencji!!!

Panie Generale! Pani Prezes! Dziękujemy za spotkania i życzliwe rozmowy !

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt