[ 2015.06.07 ] A na naszym Rajdzie … drugi dzień lotów w relaksacyjnym nastroju!!!

Jak we wcześniejszej zapowiedzi najpierw wizyta na lądowisku gospodarstwa agroturystycznego w Giżach. A po gościnnym przyjęciu gospodarza Giż zrealizowano przelot nawigacyjno-przyjemnościowy nad Oleckiem, Ełkiem, Orzyszem, fragmentem wojskowego poligonu (za zgodą stosownych władz), lotniskiem Rostki k/Orzysza , Mikołajkami ,Rynem i powrót na lotnisko Wilamowo. To była przyjemność spojrzeć na Krainę Jezior Mazurskich i podziwiać uroki Regionu.

Po lunchu ostre strzelanie z prawdziwej broni , sprawiło spora radości męskiej części uczestników Rajdu ale i nie tylko. Niektóre Panie spisywały się nawet celniej niż Panowie.

A na wieczór zgodnie z zapowiedzią , wyprawa do Mikołajek gdzie zaokrętowano uczestników Rajdu na żaglowiec Chopin. Na Chopinie zastaliśmy dobrze zaopatrzony Bar, fachowo wygrillowaną kaszankę, kiełbaskę i karkówkę oraz przyjemny wiaterek. To wszystko przyczyniło się stworzenia nastroju przyjacielskiej sielanki. Śpiew Zosi i Zdzisława (załoga z Elbląga) sprowokował wielu zlokalizowanych na pokładzie dziobowym Chopina również do „wydobycia z siebie głosu” we wdzięcznej formie akustycznej, zbliżonej do śpiewania (w przekonaniu wtórujących śpiew Zosi i Zdzisława). Stworzył się wyjątkowo - relaksacyjny nastrój i tak było do 21.30 kiedy ponownie zacumowaliśmy przy pomoście w Mikołajkach. Reszta tego wieczoru to już szara rzeczywistość … autokarowego powrotu do miejsc zakwaterowania.

Tak właśnie zakończył się już drugi dzień latania w ramach „VII Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur” !

AKJ

Zakończenie Rajdu...

Uczestnicy Rajdu odlatują na macierzyste lotniska...
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt