[ 2007.09.22 ] Na Litwę samolotem szybciej i bliżej!

W dniach 22 i 23 września br. lotniska Litwy odwiedził Warmińsko-Mazurski Lotniczy Rajd Przyjaźni. Lotnicy z Aeroklubu Krainy Jezior funkcjonującego na lotnisku Kętrzyn Wilamowo (w czasie II wojny światowej należącym do super tajnej kwatery Hitlera) konsekwentnie, już kolejny raz, byli inicjatorami przybliżania mieszkańcom Warmii i Mazur atrakcji turystycznych Litwy oraz promowania na Litwie atutów Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.
Wczesnym wrześniowym rankiem 22.09 (w sobotę) 9 samolotów startujących z lotniska w Kętrzynie, wizytę na Litwie rozpocznęło po lądowaniu o godz. 10.00 na lotnisku Aleksotas w Kaunas, udziałem w uroczystym rozpoczęciu Mistrzostw Litwy w akrobacji samolotowej. Następnie nastąpił wylot i lądowanie grupy samolotów  w Rojunai, Istra, Utena, Ignalina, Moletai, Paberze, Paluknys, Rudiskes, Alytus i Pociunai. W niedzielne przedpołudnie odbyło się zwiedzanie miasta Kaunas. Po południu samoloty wróciły na lotnisko Wilamowo.

Organizowany przez Aeroklub Krainy Jezior Warmińsko-Mazurski Lotniczy Rajd Przyjaźni odbył się również przy zaangażowaniu i pomocy Kaunas Aeroklubas. Szczególne słowa podziękowania należą się dla Algimantasa Žentelisa Dyrektora Kaunas Aeroklubas.
Bezpośrednim organizatorem i koordynatorem programu rajdu był Prezes Aeroklubu Krainy Jezior Stanisław Tołwiński.
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt