[ 2015.11.07 ] Zbliża się koniec 2015 r.! Nasze plany na 2016 rok!

Za niecałe dwa miesiące będziemy witali Nowy Rok! Szykując się do planowania nowych bądź kontynuowanych wydarzeń programowych z inspiracji AKJ, jeszcze kilka zdań o mijającym roku, 2015 r.! Jak i poprzednie lata kalendarz imprez w 2015 rok wytyczał dynamikę częstych  wydarzeń statutowo - organizacyjnych nie tylko na lotnisku Wilamowo ale i w działalności Aeroklubu Krainy Jezior. Zaczęliśmy Apelem Pamięci - ofiarom Katastrofy pod Smoleńskiem - w piątą rocznicę a skończyliśmy 15-stą edycją Dni Pamięci ... o Wielkich Polakach (Janie Pawle II i Prymasie Tysiąclecia - Stefanie kardynale Wyszyńskim). A w czasie sezony wiele imprez i rajdów lotniczych z najważniejszym wydarzeniem jakim był XVII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur zakończony największymi cywilnymi pokazami lotniczymi pn. "Mazury AirShow 2015". Można bez fałszywej skromności ocenić ten sezon jak bardzo udany i dobrze służący promocji Warmii i Mazur.

Godnym odnotowania jako szczególne osiągniecie to zorganizowanie transmisji telewizyjnej live z "Mazury AirShow 2015" do ok.800 tys. abonentów telewizji kablowej MULTIMEDIA SA i do kilku milionów w Świat Internetem. Dzięki bardzo owocnej współpracy z MULTIMEDIA SA w tym przedsięwzięciu jesteśmy bezapelacyjnym prekursorem na polskim rynku lotniczym.

Dokonując oceny efektów działalności w 2015 roku, warto jeszcze raz podkreślić, że było to możliwe dzięki wysiłkowi wielu osób działających jako wolontariuszy. Nawet bez wymieniania nazwisk i ustawiania listy wg zasług, wszystkim należą się szczególne słowa uznania oraz podziękowania. Dla najaktywniejszych, przygotowane Dyplomy oraz Certyfikaty będą sukcesywnie  wręczane podczas różnych jesienno - zimowych okazji.

A więc cykl naszych imprez w 2015 roku został definitywnie zakończony! Więc przygotowaliśmy i już publikujemy kalendarz planowanych wydarzeń w 2016 rok. Czynimy to w trosce o naszych przyjaciół lotniczych w Polsce i u zagranicznych sąsiadów. Publikujemy bo chcą wiedzieć jak zaplanować swoje  pobyty  na Mazurach i na lotnisku Ketrzyn Wilamowo.
Jak widać, w prezentowanym kalendarzu tylko daty się zmieniły ale ilość i rodzaj imprez jest kontynuacją dotychczasowych propozycji, mających już ugruntowaną reputację w środowisku lotniczym i mieszkańców Mazur.

Prosimy więc o uwzględnienie naszych imprez w lotniczych planach miłośników Mazur. Zapraszamy do Kętrzna na Lotnisko Wilamowo! Zapraszamy na Mazury!!!

Zarząd AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt