[ 2015.11.14 ] Wyjątkowy partner "Mazury AirShow 2015" - MOPR!

Dla niektórych w dniu pechowym bo w piątek i to 13-stego, Zarząd Mazurskiego Ochotniczego Pogotowiu Ratunkowego nie bacząc na przesądy zorganizował "Uroczyste podsumowanie sezonu ratowniczego 2015".

Zaproszenie skierowane do Zarządu AKJ uznaliśmy za znakomitą okazje do publicznego podziękowania dla Zarządu i członków MOPR, za skuteczną partnerską współpracę przy organizacji największych cywilnych pokazów lotniczych , znanych w kraju i Europie pn. "Mazury AirShow 2015".

Korzystając z zaproszenia Zarządu MOPR stawiliśmy się (Prezes AKJ - Stanisław Tołwiński i Dyrektor AKJ - Adam Dzięcioł) na godzinę 18-stą w Ośrodku Wypoczynkowym "GWAREK", by oddać honory zgromadzonym i ich dorobkowi na rzecz bezpieczeństwa jezior, dzięki ofiarnej służbie wielu ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z wielkim uznaniem i szacunkiem wysłuchaliśmy sprawozdania z realizacji zadań jak i osiągnięć Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w 2015 roku. Prezes MOPR - Zbigniew Kurowicki, swoje bardzo obszerne sprawozdanie ilustrował przekonywującą prezentacją multimedialną. Jak widać z przedstawionych informacji i prezentacji, dokonania MOPR w 2015 roku są imponujące. Zostało to bardzo obszernie "wypowiedziane" w swych wystąpieniach przez dostojnych gości: Wicemarszałek Sylwię Jaskulską, Starostę Wacława Strażewicza, Wiceburmistrza Romana Łożyńskiego czy w innych oficjalnych wypowiedziach zaproszonych gości.

W tych publicznych podziękowaniach nie zabrakło syntetycznej oceny współpracy MOPR przy stworzeniu i zabezpieczeniu wydzielonej na jeziorze Niegocin strefy dla mazurskich pokazów lotniczych "Mazury AirShow 2015". W naszej publicznej ocenie podkreśliliśmy pełen profesjonalizm koordynacji różnych służb (MOPR, OSP, PSP, UŻŚ, Policji) zabezpieczenia przez Prezesa Zbigniewa Kurowickiego jak i wszystkich zaangażowanych ratowników na służbie strefy pokazów. Dziękując za zaangażowanie MOPR w sukces "Mazury AirShow 2015", Zarząd AKJ przygotował specjalny dyplom uznania dla MOPR. Podpisany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego (jako najwyższej władzy w województwie), który w imieniu współorganizatorów, na prośbę Prezesa AKJ wręczyła Pani Marszałek Sylwia Jaskulska . Drugi już personalny dyplom uznania - podziękowania dla Prezesa MOPR również w imieniu współorganizatorów wręczył Burmistrz Roman Łożyński. Finalnym wyróżnieniem dla Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego był model historycznego piecyka (wykonywanego w Manufakturze Pałac Nakomiady) ze specjalną dedykacją ...

i kilka zdjęć z części oficjalnej ...

A po części oficjalnej jak zwykle w bardzo serdecznej i integracyjnej atmosferze sympatyczny bankiet, do póżnych godzin nocnych. Dziękujemy kolegom z Zarządu MOPR za zaszczycenie nas zaproszeniem na podsumowanie roku działalności ale i dla całego składu osobowego Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia, za możliwość owocnej współpracy na rzecz dumy promocyjnej regionu - mazurskich pokazów lotniczych - Mazury AirShow!!! Kolegom z MOPR, w dalszej działalności, życzymy nieustających sukcesów w realizacji swojej misji na rzecz bezpiecznej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt