[ 2016.03.16 ] O "Mazury AirShow 2016" ... w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych !

Zbliżają się już 18-ste mazurskie pokazy lotnicze. Zawsze dotychczas z udziałem lotnictwa wojskowego. W uzgodnieniu z sekretariatem Dowódcy Generalnego RSZ w dniu 14 marca, delegacja organizatorów Mazury AirShow (w składzie: Adam Dzięcioł - Dyrektor AKJ, Krzysztof Krawcewicz - Naczelny Przeglądu Lotniczego i Rzecznik Prasowy Mazury AirShow i Stanisław Tołwiński - Prezes AKJ) stawiła się w Dowództwie Generalny RSZ. Celem naszej wizyty było:

* podziękowanie za obecność Sił Zbrojnych w programie pokazów "Mazury AirShow 2015";

* wręczenie dedykowanego dla Dowódcy Generalnego gen. broni Mirosława Różańskiego - ilustrowanego i oprawionego w skórę albumowego sprawozdania z Mazury AirShow 2015;

* omówienie jak najszerszej możliwości udziału atrakcyjnych dla obserwatorów wojskowych statków powietrznych.

W imieniu Dowódcy Generalnego RSZ (niespodziewanie odwołanego do innych służbowych zajęć) delegacje AKJ przyjął gen. bryg. Tomasz Drewniak - nowy Inspektor (Dowódca) Sił Powietrznych. Jak dla naszych zamiarów składanej wizyty, Pan Generał Tomasz Drewniak jako pełen energii i życzliwości dla Mazury Dowódca Sił Powietrznych dał się poznać jako wyjątkowo znakomity rozmówcą.

Oczywiście wręczyliśmy ilustrowany album oraz elektroniczną formę na CD z zapisaną zawartością wraz z podziękowaniami dla DG RSZ, jednostek podległych Dowództwu z których statki powietrzne prezentowane były podczas Mazury AirShow 2015.

Po naszym spotkaniu z Generałem Tomaszem Drewniakiem i pełnej troski rozmowie o jak najlepsze zaprezentowanie się Sił Powietrznych, już wiemy jakie statki powietrzne będą mogły być podziwiane podczas 18-stej edycji mazurskich pokazów lotniczych.
A będzie co podziwiać!!!
Z pewnych względów szczegóły reprezentacji lotnictwa wojskowego podczas Mazury AirShow 2016 przedstawimy w innej aktualności.

Poniżej kilka ilustracji w ramach skromnej fotorelacji z naszej wizyty!

Zarząd AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt