[ 2016.03.19 ] Otwarte ... zaproszenie do współdziałania i aktywnego uczestnictwa w "Mazury Drone Show 2016"

Korzystając z inspiracji i patronatu Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Pana Piotra Ołowskiego, przygotowujemy w Aeroklubie Krainy Jezior po raz drugi organizację najważniejszej imprezy poświęconej bezzałogowym statkom powietrznym. Problemowi, który staje się w niezwykłym tempie przyszłością i nową wizją nieznanych dotychczas w cywilizacji, na szerszą skalę możliwości.
Nowych możliwości XXI wieku (dla niektórych wprost niewyobrażalnych) pod względem niespotykanych dotychczas rozwiązań wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych, z inspiracji ale i w imieniu człowieka jak i za człowieka.

Im szybciej zostaną stworzone warunki do prezentacji oraz potrzebnej konsolidacji intelektualnej dorobku różnych środowisk naukowych, technicznych i zapotrzebowania potencjalnych użytkowników, tym będzie lepiej to służyło dla wyboru skutecznej formy kreowania wizji przyszłości wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych. Nie bez znaczenia w tym przewidywanym procesie rozwoju dziedziny bezzałogowego lotnictwa jest/będzie świadomość społeczeństwa, nowe problemy dla bezpieczeństwa a w szczególności właściwe rozumienie oraz prezentowanie problemów rozwijającej się dziedziny przez zainteresowane media.

Dostrzegając ten problem przygotowujemy organizacyjnie inicjatywę pn. "Mazury Drone Show 2016" w dniach 30 Kwiecień - 3 Maj 2016 r. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo oraz zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcieliby się publicznie "pochwalić" się swoimi dokonaniami ale i dokonać przeglądu osiągnięć innych prekursorów tej nowej dziedziny przyszłości.

"Wstępne założenia Mazury Drone Show 2016" (do pobrania) publikujemy poniżej w aktualności bo chcemy/chcieliśmy zainspirować rożne środowiska naukowe, techniczne i potencjalnych użytkowników bezzałogowych statków ... do przyjęcia oferty uczestniczenia w "Mazury Drone Show 2016" i zaprezentowania swoich dokonań. Ostateczne założenia tej imprezy będą uwzględniały uwagi, sugestie i formalne zgłoszenia potencjalnych uczestników "Mazury Drone Show 2016".
Istnieją różne możliwości i formy zaistnienia zainteresowanych instytucji/firm/uczelni na pierwszej imprezie poświęconej DRONOM. Wybór należy do zainteresowanych udziałem i nową dziedziną w lotnictwie.
Zainteresowanych tą specyfiką nowej dziedziny lotnictwa proszę więc o rozważenie możliwości zaplanowania udziału (aktywnego lub tylko rozpoznawczego) w naszej nowatorskiej imprezie.

Byłbym wdzięczny za wstępne zasygnalizowanie w jakim zakresie firma, instytucja czy uczelnia jest zainteresowana zaprezentowaniem swojego dotychczasowego dorobku, możliwości już realizowanych zadań ale i potencjalnego zapotrzebowania na zastosowanie DRONÓW, w ramach planowanego sympozjum.

Sekretariat organizacyjny "Mazury Drone Show 2016", funkcjonuje pod adresem: Aeroklub Krainy Jezior, Lotnisko Wilamowo, 11-400 Kętrzyn i adresem mailowym: biuro@lotniskoketrzyn.pl lub port@lotniskoketrzyn.pl.

Ponieważ w okresie realizacji "Mazury Drone Show 2015" będzie długi weekend, zapraszam do spędzenia czasu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Może więc do zobaczenia?!

Stanisław Tołwiński

 

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt