[ 2016.04.26 ] MDS16 - Młodzi , zdolni twórcy ...
... z Politechniki Warszawskiej!!!

Tak można by zapowiedzieć udział w Mazury Drone Show 2016 reprezentacji Koła Naukowego Awioniki MelAvio z Politechniki Warszawskiej.
Koło Naukowe Awioniki MelAvio działa od 2003 roku przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Tworzą je studenci - pasjonaci lotnictwa, współpracujący i tworzący nowe rozwiązania w ramach Koła.

Ideą Koła jest rozwój polskich technologii w dziedzinie awioniki poprzez wspieranie pasji i zainteresowań studentów oraz rozwijanie ich umiejętności. Poprzez wspólną pracę nad innowacyjnymi projektami oraz uczestnictwo w zawodach i konkursach zespół MelAvio przyczynia się do opracowania nowatorskich rozwiązań w dziedzinie lotnictwa bezzałogowego.

W dotychczasowym dorobku członków Koła są takie dowody uznania jak:
- w 2014 roku - nagroda Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego podczas Droniady
- we wrześniu 2014 r. - nagroda za pokazany Airmanship podczas zawodów UAV Outback Challenge, Australia, Kingaroy
- w 2015 r. - 4 miejsce na międzynarodowych zawodach International Micro Air Vehicle Competition 2015

A co w 2016 roku?

Jak już zauważyliśmy z dotychczasowego rozpoznania, bardzo aktywny i twórczy zespół Koła Naukowego MelAvio stawia sobie bardzo ambitny cel - start w zawodach UAV Challenge Medical Express 2016.

Są to światowej klasy zawody odbywające się w Australii, w których udział biorą najlepsze zespoły akademickie oraz nieduże firmy.

Celem zbliżających się zawodów jest zbudowanie samolotu bezzałogowego, który automatycznie przeprowadzi misję ratunkową bez udziału operatora. Misja ta składa się ze startu, przelotu do strefy poszukiwań, odnalezieniu rozbitka, wylądowaniu w jego pobliżu, odebraniu próbki krwi, ponownego startu i powrotu do bazy. Samolot musi wykonać wszystkie zadania samodzielnie. Jednocześnie samolot musi spełniać wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa.

W ramach przygotowań do zawodów, członkowie KNA MelAvio zaprojektowali, wykonali oraz zintegrowali kompletny system bezzałogowego statku powietrznego pionowego startu i lądowania M7 "Murena", który właśnie zostanie zaprezentowany podczas tego rocznej imprezy Mazury Dron Show 2016.

Przed przybyciem na lotnisko Kętrzyn Wilamowo i przed osobistym poznaniem młodych konstruktorów z KNA MelAvio podczas trwania Mazury Drone Show 2016 warto poznać m.in. ich dorobek z prezentowanych kilku filmów na youtube. O to niektóre z nich, które rekomendujemy do obejrzenia:

a/. z ostatnich zawodów UAV Challenge Outback and Rescue www.youtube.com/watch?v=5S10YHizoXo

b/. z przygotowań do zawodów UAV Challenge Outback and Rescue www.youtube.com/watch?v=i_6hFte391U

c/. z tegorocznych przygotowań do zawodów UAV Challenge Medical Express (uavchallenge.org/medical-express/ www.youtube.com/watch?v=aK5mcpY1VC8).

Zachęcamy również zajrzenie na facebook-owego fanpage-a: www.facebook.com/MelAvio/ oraz obejrzenia poniższych kilku zdjęć ilustrujących KNA MelAvio.
Prezentując młodych i zdolnych konstruktorów - twórców bezzałogowych statków powietrznych, zapraszamy jeszcze raz do odwiedzenia w dniach 1-3.05. lotniska Kętrzyn Wilamowo, gdzie zostało przygotowane wiele atrakcji "Wojskowej Majówki" oraz "Mazury Drone Show 2016".

Zarząd AKJ

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt