[ 2016.06.01 ] Czas na dobrą zmianę ... dla lotnictwa ultralekkiego!!!

Wszyscy którzy interesują się i uprawiają bądż chcieliby uprawiać lotnictwo ultralekkie wiedzą jak standardy formalno - prawne dla ULM, stosowane w Polsce sa hamulcem jego rozwoju oraz nieuzasadnionej i niepotrzebnej udręki dla pilotów jak i właścicieli tych samolotów.

W trosce o wypracowanie racjonalnych rozwiązań, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo odbył się dnia 26 maja 2016 r. "Sejmik ULM", z udziałem wielu pilotów (również właścicieli samolotów) biorących udział w VIII międzynarodowym Rajdzie po lotniskach Warmii i Mazur ale i innych osób przybyłych specjalnie na "Sejmik..".

Mając przekonanie, że obecne kierownictwo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa a w tym szczególnie Podsekretarz Stanu Pan Jerzy Szmit chcieliby "ucywilizować" sytuację ULM w Polsce, został przygotowany "List otwarty ...", którego treść publikujemy poniżej.

By nie było zbędnych i nieuzasadnionych komentarzy, ten list i nasza inicjatywa nie jest przeciwko ULC ale w interesie odciążenia Prezesa ULC oraz głownie w trosce o nowe możliwości funkcjonowania i rozwoju lotnictwa ultralekkiego. Ten list ma być społecznym wyrazem poparcia dla Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w poszukiwaniu właściwych rozwiązań formalno - prawnych statusu ULM w Polsce i oby to sie stało jak najszybciej!

Przy okazji tej informacji kłaniam się i dziękuję dla Pana Posła Jacka Żalka za wspieranie środowiska działaczy ULM ... na drodze do normalności!!!

Stanisław Tołwiński

PS. Do pewnego podsumowania Rajdu, jeszcze wrócimy z pewnym dystansem czasowym i zapewniamy opublikowanie "Galerii Rajdu".

Listę 34 osób uczestniczących w "Sejmiku..." i zatroskanych losami ULM w Polsce prezentujemy poniżej.
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt