[ 2016.08.28 ] Z okazji Święta Lotnictwa Polskiego

"W zawodach rozegranych w dniach 20-28 sierpnia 1932, załoga Żwirko i Wigura, na samolocie RWD-6, zajęła pierwsze miejsce, wygrywając z uważanymi za faworytów załogami niemieckimi oraz reprezentacjami z pozostałych krajów i przynosząc wielki sukces polskiemu lotnictwu, będący wspólnym osiągnięciem pilota i konstruktora. Na pamiątkę tego wydarzenia Święto Lotnictwa Polskiego jest obchodzone w dniu 28 sierpnia". Tak m.in. w tej sprawie informuje Wikipedia.

A więc mając w pamięci ten znaczący sukces Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury, każdego roku w dniu 28 sierpnia czcimy wspaniałych lotników ale i kłaniamy sie twórcom oraz kontynuatorom rozwoju lotnictwa polskiego.

Z okazji dzisiejszego Święta Lotnictwa Polskiego wszystkim zaangażowanym w projektowanie , budowę i obsługę eksploatacyjną statków powietrznych oraz kolegom lotnikom, Aeroklub Krainy Jezior życzy "wysokich lotów" (nie tylko w locie ale i codziennej działalności). Szczególnie satysfakcji z wyboru zawodu czy lotniczej pasji i zawsze lotniczego szczęścia. Natomiast kolegom pilotom "takiej samej ilości lądowań co i startów".

Z serdecznymi pozdrowieniami dla Braci Lotniczej i wielu przyjaciół wspierających m.in. lotnicze imprezy organizowane przez AKJ.

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt