[ 2017.06.19 ] Warmińsko-Mazurski Lotniczy Rajd ... zakończony!

W niedzielne popołudnie, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo zakończył się wieloma sukcesami ale miłymi doznaniami dla uczestników i organizatorów IX Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur!

Krótkie podsumowanie tych kilku dni rajdowych (15-18.06.2017 r.):

- Oficjalnie zgłosiło się 26 załóg lotniczych ( w tym załogi z Litwy) ale do ekipy Rajdu dołączyły w trakcie jego trwania jeszcze 3 załogi;
- Założony program został zrealizowany w pełnym zakresie, z lądowaniami w Kikitach k/Jezioran, Gryżlinach k/Stawigudy, Elblągu, Olsztynie i Giżach k/Olecka;
- Był symboliczny aspekt sportowej rywalizacji w konkursie lądowania na celność, który przeprowadzono na lotniskach: Kikity, Gryżliny i Elbląg;
- W programie towarzyszącym podobało się relaksujące pływanie statkiem Kordian po tzw. Łabędzim Szlaku, zwiedzanie Elbląga (staraniem Aeroklubu Elbląskiego), strzelanie z pistoletu i kałasznikowa oraz miły pobyt na agroturystycznym lądowisku u Ryszarda Suchockiego w Giżach.
- Bardzo zdyscyplinowane i dobrze wyszkolone załogi, pokierowane przez Komandora Rajdu (pil. instr. Stefana Wekera) i leadera na przelotach (pil. Instr. Michała Cedrońskiego), stanowiły istotny atut dla uznania Rajdu za wyjątkowo udany;
- Imponująca atmosfera wieczorów integracyjnych , która na długo pozostanie w pamięci uczestników Rajdu ale i organizatorów.

Naszym istotnym celem już 9-ciu Rajdów po lotniskach Warmii i Mazur zawsze było i jest oraz nadal będzie pokazanie pilotom/załogom samolotów z kraju i zagranicy dostępnej infrastruktury lotniczej a w szczególności atrakcji turystycznych wokół funkcjonujących lotnisk/lądowisk.

Czy zamierzenia programowo-organizacyjne zostały zrealizowane? W naszej organizatorów ocenie tak! A jaki będzie odzew załóg zobaczymy?

Dla pewnego rozliczenia się z tej wstępnej oceny Rajdu należą się podziękowania załogom samolotów za aktywność towarzyską i pilotom za dotrzymywanie ustalonych procedur - zgodnie dyspozycjami organizacyjnymi oraz gospodarzom lotnisk/lądowisk w: Elblągu, Giżach, Gryżlinach, Kikitach i Olsztynie za miłe przyjęcie. Szczególne podziękowania za ciekawe przygotowanie programu pobytu w Elblągu przesyłam dla Zarządu Aeroklubu Elbląskiego a wykonawczo dla Dyrektora Jacka Sobolewskiego! To była dobra robota dla zapamiętania pobytu w Elblągu przez załogi!

Już dziś jako organizatorzy ciesząc się z udanej imprezy lotniczej myślimy o zbliżającym się małym jubileuszu, 10-tej edycji Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur , która odbędzie się w 2018 roku, w 100-lecie lotnictwa polskiego. Planujących długo okresowo swoje zamierzenia już dziś wszystkich pilotów (tych którzy byli i tych którzy jeszcze nie mieli okazji u nas być) zapraszam na jubileuszowy Rajd. A więc do miłego zobaczenia!

Stanisław Tołwiński


Symboliczna fotorelacja (kilka zdjęć) z przebiegu Rajdu


1/ Lądowisko Kikity

2/ Lądowisko Gryżliny

3/ Lotnisko Elbląg

4/ Lotnisko Olsztyn Dajtki

5/ Lądowisko Giże

6/ Lotnisko Kętrzyn Wilamowo

7/ Rejs statkiem Kordian
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt