[ 2018.10.02 ] Zapowiedź Poczty Lotniczej podczas "Dni Pamięci..." na lotnisku Wilamowo

Przed laty, z "Zapisków więziennych” (Kardynała Wyszyńskiego) powziąwszy informację o historycznym wydarzeniu w dniu 6 października 1954 roku, kiedy to Prymas Tysiąclecia - Kardynał Wyszyński jako więzień stanu był przewożony ze Stoczka Klasztornego przez lotnisko Wilamowo i odlatywał z jednego miejsca internowania do drugiego, zainicjowałem postawienie na lotnisku pamiątkowego obelisku i obchody "Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego”.
Po śmierci Ojca Świętego, od 2006 roku uroczystości utrwalające pamięć o Wielkich Polakach są obchodzone pod nazwą "Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II”.
W tym roku w sobotę dnia 6 października jak i dotychczas przez minione 17 lat, obchody "Dnia Pamięci...” odbędą się w uroczystej oprawie, na których nie powinno zabraknąć nikogo komu wartości głoszone i postawa obywatelska Prymasa Wyszyńskiego oraz nauki Św. Jana Pawła II są bliskie.
W 2018 roku szczególnym wydarzeniem towarzyszącym obchodom "Dni Pamięci...” będzie Poczta Lotnicza, realizowana śmigłowcem AK1-3 przez Firmę FlyArgo, na trasie Stoczek Klasztorny - Lotnisko Kętrzyn. Podczas uroczystości będzie można również pozyskać z tym związane pamiątki przygotowane przez Stowarzyszenie Sympatyków Filatelii Maltańskiej.
Podczas zbliżającego się dnia 6 października 2018 r. zapraszam na lotnisko Wilamowo szczególnie pilotów jak i reprezentantów mediów , na uroczysty apel o godzinie 12.00 i Polową Mszę Świętą - celebrowaną przez Arcybiskupa Edmunda Piszcza, tradycyjnie w hangarze lotniczym.
Pisząc o tym chciałbym dać szczególny impuls pilotom (wykonującym loty rekreacyjne lub szkoleniowe) i zaprosić na lotnisko Wilamowo (lądowanie i postój bezpłatnie), gdzie będą modli uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości.
Natomiast chcielibyśmy za pośrednictwem życzliwych mediów zainspirować jak najszersze kręgi społeczeństwa, abyśmy wspólnie uczestnicząc w obchodach "Dni Pamięci...” dali przykład młodym pokoleniom jak należy kultywować pamięć o zasłużonych Polaków.

Stanisław Tołwiński
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt