[ 2019.12.10 ] Mazury AirShow wyróżnione przez POT

Wprawdzie z pewnym dystansem ale może warto pochwalić się pewnym dowodem uznania Polskiej Organizacji Turystycznej, właśnie dla Mazury AirShow.

Z pewnym zaciekawieniem (co się za tym kryje) przyjeliśmy zaproszenie Ministra Sportu i Turystyki oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej na GALĘ WRĘCZENIA NAGRÓD w konkursie Najlepszy Produkt Turystyczny…

W dniu 28 listopada 2019 r, skorzystaliśmy z zaproszenia. Przed godziną 19-stą, reprezentując Aeroklub Krainy Jezior stawiliśmy się warszawskiej Fortecy Kręglickich, na GALI… Miłym towarzyskim akcentem okazała się obecność Prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej z Giżycka i właściciela Hotelu TAJTY. Więc poczuliśmy się raźniej wybierając wspólnie stolik i interesujące sąsiedztwo przy stoliku.

Pierwszy ważnym akcentem GALI było wystąpienie Ministra Witolda Bańki i symboliczne przekazanie turystyki z Ministerstwa Sportu i Turystyki do Ministerstwa Rozwoju, w gestię bardzo sympatycznej Pani Minister Jadwigi Emilewicz. Odnoszę wrażenie, że wystąpienie Pani Minister, pierwsze wobec branży turystycznej, zostało przyjęte z sympatią i wielką nadzieją. Po wysłuchaniu Pani Minister życzę aby przejęty przez Ministerstwo Rozwoju nadzór nad branżą turystki spełnił oczekiwania resortu i był powodem wielu satysfakcji dla kierownictwa resortu.

Najważniejszym punktem programu GALI było ogłoszenie werdyktu komisji konkursu „Na najlepszy Produkt Turystyczny” i cykl wręczenia wyróżnień oraz certyfikatów. Jakie to było miłe zaskoczenie kiedy jako pierwsze odczytano, że wyróżnienia otrzymuje Aeroklub Krainy Jezior za największe cywilne pokazy lotnicze znane w Europie pn. „Mazury AirShow”. To miły moment kiedy widać, że specjalistyczna organizacja (POT) potrafi zauważyć i ocenić nasze mazurskie pokazy lotnicze.

Kilka sytuacji z GALI zarejestrował obiektyw, które prezentuje na załączonych zdjęciach.
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt