[ 2020.02.20 ] Jubileuszowa edycja Apelu Pamięci …"Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem"

W Aeroklubie Krainy Jezior i Fundacji Military Park we współpracy ze Starostwem , Urzędem Miasta oraz Urzędem Gminy Kętrzyn trwają intensywne przygotowania do kolejnego Apelu Pamięci … , bo już niedługo - za 40 dni odbędzie się na lotnisku Kętrzyn Wilamowo uroczystość poświęcona uczczeniu 10-ej rocznicy tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - samolotu z delegacją Rządową.
Tragiczna śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Ryszarda Kaczorowskiego b.Prezydenta na uchodźctwie i 94 osób towarzyszących Panom Prezydentom, udających się do Katynia na groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów - by uczcić ich pamięć - wstrząsnęła wszystkich w Polsce.
Przy okazji zbliżającego się jubileuszu warto przypomnieć , że mając na względzie potrzebę utrwalenia w naszej pamięci ofiar katastrofy i tego dramatycznego wydarzenia, w dniu 7 maja 2010 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo postawiliśmy specjalny upamiętniający katastrofę obelisk, pierwszy w Polsce i jedyny na lotnisku. Ten specyficzny obelisk jest eksponowany publicznie w ramach "Plenerowej Galerii Pamięci", na lotnisku Kętrzyn - Wilamowo.
Uroczysty Apel Pamięci i nabożeństwo ekumeniczne w tym roku będzie realizowane po raz dziesiąty przy okolicznościowym obelisku na lotnisku Wilamowo z udziałem młodzieży, licznych delegacji, pocztów sztandarowych, wielu wozów Straży Pożarnej, Kompanii Honorowej, orkiestry wojskowej, społeczeństwa z regionu i duchownych różnych wyznań, będzie ważnym dla każdego wrażliwego Polaka akcentem obywatelskim i ludzkim.
Dla podkreślenia znaczenia tego patriotyczno-obywatelskiego wydarzenia poniżej publikujemy otrzymane listy podczas 9-tej edycji otrzymane do odczytania podczas Apelu Pamięci … Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem, w 2019 roku, oraz kilka ilustracji zdjęciowych.

   


A więc zbliża się termin pierwszego dziesięcioletniego jubileuszu tego tragicznego wydarzenia. Spotkajmy się więc rankiem we w piątek (10.04.) na lotnisku Wilamowo, przed obeliskiem by o godzinie 8. 41'06'' (godzinie katastrofy samolotu) dać dowód pamięci temu tragicznemu wydarzeniu i ofiarom katastrofy.
Uroczystość wyróżniona certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"
Zapraszam do udziału!
Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ & Fundacji Military Park

Poniżej listy władz Państwowych skierowane podczas uroczystości w 2019 roku.strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt