[ 2020.05.18 ] Przygotowania do XII Międzynarodowego Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur, w dniach 11 - 14.06.2020 r.

Mimo czasów licznych ograniczeń z powodu koronawirusa, jak co roku, w długi czerwcowy weekend rozpoczynający się świętem Bożego Ciała, prowokuje do poszukiwania form aktywnego wypoczynku. M. in. Mazury stają się miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów.
Aeroklub Krainy Jezior tradycyjnie już tym czasie, zaprasza na lotniczą przygodę i atrakcyjny weekend podczas spotkań wspaniałych pilotów w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na wielu lotniskach i w czasie licznych wieczornych akcentów towarzyskich. Celem imprezy, organizowanej przez Aeroklub Krainy Jezior w Kętrzynie, jest pokazanie wielu atrakcyjnych miejsc w turystyce lotniczej z wykorzystaniem lotnisk i lądowisk już znakomicie funkcjonujących - istniejących na Warmii i Mazurach.
Stali uczestnicy naszych rajdów wiedzą, że jednym z celów jest uwiarygodnienie możliwości tworzących się nowych lądowisk, zorganizowanie atrakcyjnego weekendu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich turystom ? lotnikom z Polski i zagranicy, stworzenie formy sympatycznej rywalizacji w konkurencji na celność lądowania na planowanych lotniskach ? lądowiskach a w szczególności integracja międzynarodowych załóg samolotów.

Jak dotychczas główną bazą Rajdu będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Planujemy odwiedzić takie lotniska i lądowiska jak: Elbląg, Gryźliny, Giże, Kikity, gościnnie Suwałki (z nowym pasem startowym), Orneta (po raz pierwszy) i Zawiszyn k/Gołdapi, oraz pokazać z lotu (niskim przejściem) lądowiska: Babięta, Mrągowo, Rostki i Giżycko. Przewidujemy również chwile koleżeńskiego relaksu podczas żeglugi statkiem.

Warunki uczestnictwa w Rajdzie:
1.Zakwalifikowanie do Rajdu nastąpi na podstawie przesłanego zgłoszenia samolotu - załogi;
2.Samolot i pilot spełniają wszystkie kryteria "Prawa Lotniczego" i rozporządzeń Prezesa ULC ;
3.Zakwaterowanie i wyżywienie zabezpieczają załogi własnymi środkami lub przez zlecenie dla Biura Organizacyjnego Rajdu;
4.Wniesienie opłaty wpisowej w wysokości 50.00 zł od osoby w załodze zgłoszonego samolotu na konto Aeroklubu Krainy Jezior w Banku.
5.Uczestnictwo w Rajdzie będzie zaliczone (dla wystawienia certyfikatu uczestnictwa Rajdu) dla załogi, która dokona wpłaty wpisowego i zrealizuje przynajmniej program wybranych 2 dni;
6.Gotowość do aktywnego włączenia się w "życie" i atmosferę towarzyską Rajdu a instrumenty muzyczne i umiejętność grania zostaną docenione.
Mimo, że planowany program Rajdu będzie realizowany w dniach 12-14.06.(piątek - niedziela), zachęcamy do przylotu na lotnisko w Kętrzynie już nawet w środę 10.06. Wtedy pierwsze dwa dni (środa i czwartek) będą nieoficjalnym etapem poświęconym na przyloty ekip, ich zakwaterowanie oraz indywidualny program pobytu.
Oczywiście mamy świadomość czasów pandemii koronawirusa. Jako organizatorzy Rajdu uwzględniamy więc te okoliczności i wskazania co do procedur ochronnych.
By wiedzieć jakie jest/będzie zainteresowanie udziałem w Rajdzie, oczekujemy na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl oraz DW na wajsznory@lotniskoketrzyn.pl pilnych zgłoszeń z podaniem: nazwiska pilota (wraz z kontaktem telefonicznym), nazwiska załogi, typ samolotu i znaków rejestracyjnych, dzień i godzina planowanego przylotu oraz informację o prędkości przelotowej (minimalnej - maksymalnej).
Jeżeli rozważacie udział w Rajdzie, proszę o jak najpilniejsze informacje (powyższe), które pozwolą nam czynić przygotowania, dokonywać niezbędnych uzgodnień i rezerwacji.
Informując o przygotowaniach do kolejnej edycji Rajdu, uprzedzamy o możliwości odwołania Rajdu. Gdyby okoliczności zmuszały nas do odwołania tegorocznej edycji Rajdu, taką informację zobowiązujemy się przekazać (na adresy mailowe zgłoszonych załóg) w nieprzekraczalnym terminie do 6 czerwca 2020 r.
Dalsze informacje i komunikaty będą kierowane na adresy mailowe wstępnie zgłaszanych załóg.

Stanisław Tołwińsk - Prezes AKJ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt