[ 2021.08.05/15.30 ] Załogi Międzynarodowego Zlotu już … na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Ponad 20 lat w pierwszy weekend sierpnia  mazurskie pokazy lotnicze  (największe cywilne pokazy w Polsce) były magnesem wydarzeń na lotnisku Kętrzyn Wilamowo i w Giżycku nad jeziorem Niegocin. Znane w Europie  pn. Mazury AirShow i oglądane prze ok. 200 tys osób , zawsze będące finałem Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa, zdobyły zasłużenie międzynarodową renomę. Niestety pandemia COVID-19  uniemożliwiła przygotowanie -  zorganizowanie tak dużej publicznej imprezy.

By jednak utrzymywać wież pilotów samolotów z Krainą Wielkich Jezior i organizatorami Mazury AirShow , organizowany jest właśnie kolejny bo już XXIII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa . Szkoda tylko , że nie kończy się pięknymi pokazami lotniczymi (jak to wcześniej bywało) nad jeziorem Niegocin.

Jak da się zauważyć na załączonych zdjęciach na lotnisku Wilamowo zainstalowały się pierwsze załogi zgłoszone na XXIII MZPL. Zapowiedziało swój  przylot  27 załóg , poza polskimi  również na samolotach ze znakami rejestracyjnym Niemiec, Czech, Słowacji i Litwy .

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt