[ 2021.08.07/20.30 ] Na lądowisku Giże - w gościnnej posiadłości agroturystycznej Ryszarda Suchockiego

Zgodnie  z programem ok. 17-stej na lotnisku w Suwałkach rozpoczęły się odloty samolotów XXIII MZPL. Po wystartowaniu przelot paradny  nad ul. Kościuszki, główną ulicą  w Suwałkach i następnie kierunek  Giże  , na lądowisko partnerskie naszego ZLOTU. Lądowisko w Giżach zostało  założone i jest utrzymywane przez wyjątkowego Ryszarda Suchockiego, gospodarza znakomitej posiadłości agroturystycznej. Jak zwykle u Ryszarda  w myśl starego powiedzenia ... czym chata bogata tym rada ... załogi zostały przyjęcie z  prawdziwie  rodzinną atmosferą, wspieraną przepyszną grochówka i napojami dla spragnionych.  Krótki ok. godzinny pobyt zakończyło wręczenie certyfikatu partnerstwa (dla partnerskiego lądowiska) i specjalnych podziękowań dla samego Ryszarda wraz pięknym albumem.

 

Kilka załączonych zdjęć ilustruje pobyt załóg ZLOTU w Giżach  i jak wygląda lądowisko oraz jego gospodarskie otoczenie . 

 


O godzinie 19-stej pierwsze starty samolotów z lądowiska w Giżach. Powrót do głównej bazy ZLOTU a więc kierunek Kętrzyn Wilamowo ale ze specjalnym niskim
przelotem na jeziorem Niegocin w rejonie EkoMariny i Plaży Miejskiej w Giżycku.

 

Aktywny lotniczo dzień , zakończono wspólnym wieczorem  w Tawernie Awiatorów oraz w ogródku przy Tawernie. 

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt