[ 2009.05.15 ] Festyn Lotniczy w Grądach koło Ostrowii Mazowieckiej

   W dniu 9 maja br. AN-2 o znakach SP-KTK i Morane SP-FRZ wypełnione przedstawicielami Aeroklubu Krainy Jezior zameldowały się tuż przed godziną 10.00 na lądowisku w Grądach (EPGY). Powodem było sympatyczne zaproszenie Ośrodka Szkolenia Lotniczego "Targor Flight Club" na spotkania Lotnicze "JASTRZĘBIEC 2009". Oczywiście wiedzieliśmy, że za tym zaproszeniem "stoi" Jerzy Kwieciński – były Dyrektor AKJ oraz Henryk Kącik – "ojciec chrzestny" reaktywowania w 1998 r. Aeroklubu Kętrzyńskiego vel Aeroklubu Krainy Jezior. Znaliśmy dobrze ich kompetencje i zaangażowanie dla różnych inicjatyw lotniczych, więc zakładaliśmy, że program imprezy będzie na bardzo dobrym poziomie a po imprezie wiemy, mieliśmy rację. Było fantastycznie! Pokazy lotnicze,logistyka Festynu, oprawa towarzysząca, serdeczna atmosfera, wspaniała publiczność (trochę wygłodzona takich atrakcji) – to wszystko spowodowało, że dzień w Grądach minął niepostrzeżenie.

Podczas uroczystego otwarcia lotniczego spotkania z udziałem Wojewody Mazowieckiego i poświęcenia lotniska przez Ekscelencje bp. Stanisława Stefanka, w imieniu Aeroklubu Krainy Jezior wręczyliśmy gospodarzom "CERTYFIKAT PARTNERSTWA" w uznaniu ich inicjatywy oraz nowej oferty lotniczej w regionie.
Atmosferę I-szego Spotkania Lotniczego "JASTRZĘBIEC 2009" najlepiej oddadzą fotoreporterzy swoimi pracami które prezentują poniżej. Mam nadzieję, że przynajmniej w części będą mogły wprowadzić w atmosferę lotniczego spotkania przyjaciół.

 

Mając dystans już kilku dni chcemy pogratulować Piotrowi Rutkowskiemu (głównemu bossowi - którego finanse determinują funkcjonowanie ośrodka) jak również Jerzemu i Henrykowi udanej imprezy oraz im podziękować za zaproszenie i miłe nas przyjęcie.


Mili koledzy z Grądów, zrobiliście bardzo dobry początek. Więc trzymajcie tak dalej!

Załogi SP-KTK i SP-FRZ

GALERIA ZDJĘĆ
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt