[ 2008.08.18 ] Aeroklub Krainy Jezior na obchodach "70 lat przemysłu lotniczego w Mielcu"
   W dniach 16 i 17 sierpnia PZL Mielec zorganizował imponujące obchody 70-ciolecia przemysłu lotniczego w Mielcu.          
   Wspaniała „uroczysta gala” zorganizowana w sobotni (16.08) wieczór podsumowała dorobek 70 lat, ale i pozwoliła spojrzeć na dalszy rozwój oraz perspektywy PZL-Mielec. Gratulujemy dotychczasowego dorobku oraz życzymy, aby kolejne lata były jak najwspanialsze!
   W niedzielę (17.08) obchody zdominowały imponujące i świetnie zorganizowane pokazy lotnicze. Oj! Było co oglądać! Mistrzostwo pilotów publiczność przyjmowała owacyjnie.
   Na w/w obchodach Aeroklub Krainy Jezior reprezentowały 2 załogi samolotów AN-2 (SP-KTK i SP-KTS) – wyprodukowanych w latach 70-tych właśnie w Mielcu.
   Polecieliśmy z Kętrzyna do Mielca by pogratulować jubilatom, podziękować Zarządowi PZL Mielec za wpieranie naszych inicjatyw lotniczych, wręczyć specjalny dyplom podpisany przez Prezesa Aeroklubu Polskiego – gen. Gromosława Czempińskiego i Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Jacka Protasa oraz wręczyliśmy w imieniu AKJ okolicznościowy medal „10 lat Festynów Lotniczych Mazury” wraz ze specjalnym certyfikatem.
   Cały pobyt wykorzystaliśmy również do promocji na Podkarpaciu walorów turystycznych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Departament Turystyki W-MUM kierowany przez Dyrektora Stanisława Harajdę przy okazji imprez lotniczych “latając samolotem” ze specjalnie oznakowanym namiotem, rozwija aktywną formę prezentacji Warmii i Mazur. Jak było widać z zainteresowania publiczności – to słuszny i bardzo skuteczny kierunek promocji naszego regionu.

 

 
   Mimo trudnych i zmiennych warunków meteorologicznych na lotnisko do Kętrzyna wróciliśmy bezpiecznie, pełni wrażeń i uznania dla organizatorów obchodów – PZL Mielec.

GALERIA
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt