[ 2007.06.22 ] Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej

Już  od wtorku lotnisko Kętrzyn Wilamowo było gospodarzem Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej. Ceremonia otwarcia Mistrzostw odbyła się 26 czerwca, o godzinie 11.00, po odprawie inauguracyjnej dla zawodników. Przez kolejne dni program dnia rozpoczynała odprawa dla zawodników o godzinie 9.00, a następnie rozgrywanie konkurencji w godzinach 9.30 – 19.00. Uroczyste zakończenie Mistrzostw odbyło się 30 czerwca 2007. Po wręczeniu medali i dyplomów mistrzowie akrobacji raz jeszcze wsiadły do swoich maszyn, aby wykonać programy dowolne w ramach pokazów lotniczych.
       Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej to najważniejsza impreza sportowa w polskim lotnictwie. Mistrzostwa zgromadziły na lotnisku Wilamowo elitę polskich pilotów szybowcowych i samolotowych, sędziów i fascynatów lotnictwa. Była to świetna okazja do obserwowania sportowej rywalizacji oraz piękna akrobacji samolotowej i szybowcowej.
       Organizacja imprezy sportowej, szczególnie takiej rangi jak Mistrzostwa Polski, to zawsze doskonała okazja do promocji regionu. W przypadku Mistrzostw organizatorzy chcieli pogodzić promocję Warmii i Mazur z popularyzacją sportów lotniczych.
       Wstęp na Mistrzostwa był otwarty dla publiczności i bezpłatny.
WIĘCEJ INFORMACJI  W SERWISIE INTERNETOWYM MISTRZOSTW - WWW.AKROBACJE.LOTNISKOKETRZYN.PL  

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt